Pop, rock, reggae

Jak to się poznaje, że ta piosenka jest np. rock, a ta club, albo hip-hop itd. ??

Nie śmiejcię się proszę :smiley:

Za odpowiedzi z góry thx.

Moderatorzy - wbrew pozorom nie jest to głupi temat i bardzo oczekuję odpowiedzi - nie zamykajcie go !

powiem ci szczerze ze nie wiem czy sami wykonawcy znaja te oznaczenia pod ktorymi sie podpisuja bo porównac rock kiedyś a teraz to prawie inna bajka tak jest i z innymi gatunkami :slight_smile: takie jest moje zdanie pozdrawiam

Ale podajcie mi jakieś wskazówki jak je rozróżniać :smiley:

Podałeś przykład muzyki klubowej i hip-hop. Sądzę, iż te gatunki jesteś w stanie odróżnić.

Nie sądzę byś mógł pomylić hip hop z muzyką taneczną, czy też rock z muzyką taneczną.

Bardzo łatwo odróżnić od innych gatunki techno, trance, hardcore, hardstyle, które to gatunki charakteryzują się przeważnie mocnym bitem i niekoniecznie jakąś stałą nutą melodyczną.

Ale mnie chodzi o wszystkie :D.

Techno latwo poznaje gdyz sa to energiczne dzwieki :wink:

Oj, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi…Musisz sam do tego dochodzić,słuchać tego i po czasie sam zaczniesz rozróżniać.

Szkoda …

Czyli nie ma jednoznacznej ‘regułki’ ?? :?

Nie ma. :smiley:

Czyli dla kogoś może być dana piosenka dance, a dla mnie wyglądać na club i obaj mamy rację ?? :D:D:D

odroznić HH od rocka, techno to chyba kazdy umi :slight_smile:

odróżnić techno drum basse (chyba dobrze napisalem ) od techno elektric hause (niewiem czy dobrze) to tez nie jest problem :stuck_out_tongue:

trudniej rozrozniać gatunki typu soul, ballady oraz zagarniczny HH i Rap :confused: etc. a o hevimetalu, hardcore metal, gothic metal niewspomne :smiley: paranoja :smiley:

Jest jednoznaczna regola ale do o\kreslonej muzy… reggue ma tekie dziwki jak sami wiecie typu bob marley :smiley: Rock jest bardzo gitarowy jak…RHCP lub green day :smiley: techno to jest bardzo duza ilosc basow :smiley:

Hip - Hop się wyróżnia np. są k.r.a ( w kropkach : pierwsza to u a druga w) w zwrotkach wiesz Raq nol po prostu HiP - HoP

No co Ty!

Jeśli choć raz słuchałeś wyżej wymienionych gatunków, to powinnieneś je odróżniać.

cece widziałes date ostatniuego posta.

Tak. A co?

W sumie przez rok nabył wieksza wiedze. :lol: