Poprawa jakości wideo

Witam. Poszukuję programu do automatycznej poprawy jakości wideo. Korzystałem już z paru programów, ale z reguły kończyło się to tylko zwiększonym rozmiarem, pogorszoną rozdzielczością. Aplikacja może być płatna, byle rzeczywiście poprawiała jakość wideo

Z doświadczenia wiem, że poprawa nic nie daje, wręcz pogarsza jakość. Natomiast zmniejszenie rozdzielczości np z uhd do hd to w miarę wygląda. Ale… próbowałeś wondershare converter video czy darmowy freemake converter ? Może handbrake ?

Próbowałem Cinema HD 4 i gdyby coś dawał byłby idealny, bo nie trzeba dużo kombinawać, wrzucasz liste filmów i ci konwertuje. Korzystałem jeszcze z Video Enhancer 2, ale darowałem sobie ten program, ponieważ słabo się znam na komputerach :smiley:, a tam jednak trzeba coś poklikać, ustawić

Dla mnie tylko ma sens konwertowanie między formatami, a reszty nie ruszać, bo i tak to za bardzo nie polepszy jakości, a wręcz może pogorszyć. Np dvd na avi 720/1080p , to jest kaszana. Z bluray 4k lepiej skonwertować do jakiegoś formatu z 4k. Można pogorszyć jakość do full hd czy hd ready. Ale… nie o to chodzi. Ogólnie studia filmowe mają odpowiednie sprzęty i programy, a taki tyci Kowalski nic nie zrobi za dużo.

Czyli najlepiej udać się do firmy, która się tym lepiej zajmie ?

W jaki sposób chcesz poprawić jakość wideo?

Obrazu zapisanego cyfrowo w gorszej jakości nie jesteś w stanie poprawić do lepszego, tak jak z pliku mp3 128 kbps nie wyciągniesz 320 kbps. Te dane wskutek kompresji zostały już bezpowrotnie utracone.
Możesz jedynie “upiększyć” to wideo co nie równa się poprawie jakości.

1 polubienie

Można. Ale jak Kowalski chce skonwertować, to lepiej zostawić oryginalne parametry audio-wideo, a np z płyty zgrać np do avi, hevc, mkv, etc. Nie ma sensu upiększać. Jedynie pozbycie się np Cinavia wiąże się z konwersją do gorszej jakości dźwięku. :slight_smile:

Okej. Dzięki za pomoc !