Poprawa matury

więc tak… mój kuzyn zdaje w tym roku maturę i chłopak miał ochotę zdawać fizykę bo ma smykałkę do elektroniki itp. no ale nauczyciel który uczył go w liceum nie dał mu możliwości dokształcenia się :stuck_out_tongue: nauczyciel wyznawał zasadę “czy się siedzi czy się leży 2 tysiące się należy” (żenujące) :x no i po dwóch próbnych maturkach dał sobie spokój z fizyką i wybrał geografie a maturke zdaje aby tylko zdać. Namawiałem go do korepetycji itd. a nóż by się zdążył dokształcić ale on mówi ze nie da rady się przygotować to zaproponowałem mu żeby napisał sobie maturkę jeszcze raz za rok i do tego czasu intensywnie się uczył tej fizy , no i tu moje pytanie czy teraz jakby zdał teraz maturę to za rok może pisać jeszcze raz z dodatkowym przedmiotkiem jako fizyka z pretekstem jako że np chce poprawić wyniki ??? czy raczej tak się nie da i teraz by musiał zrezygnować z matury i dopiero za rok zdawać ??

EDIT

i czy w razie poprawy matury za rok musiał by uczęszczać do szkoły i zdawać jeszcze raz to wszystko ??? dodam że problemu ze zdaniem w tym roku nie będzie miał

jak już wypełnił deklaracje ostateczną co zdaje to pies pogrzebany.

jak się zda maturę to już nie można pisać innego przedmiotu (można ewentualnie poprawiać wynik z tego przedmiotu co jest na deklaracji) chyba, że nie zda w tym roku i na nowy rok nową deklaracje wypełni z fizyką

edit: po ukończeniu szkoły można przez 5 lat podchodzić do matury jak się jej nie zdobędzie z różnych powodów

aha czyli teraz na ostatecznej deklaracji powinien podać jako dodatkowy fizyke i jak jej nie zda to za rok może poprawić (chodzi mi o fizyke samą ) ?? albo nie może inaczej , co powinien zrobić aby za rok spokojnie mogl sobie zdać maturkę z fizyki ?? i jak z tym uczęszczaniem do szkoly ??

P.S. deklaracji ostatecznej jeszcze raczej nie składał

może wpisać sobie do ostatecznej tą fizyke jako dodatkowy i wtedy jak nie zda nie wpływa to na zdanie matury, ale może za rok zdawać jeszcze raz tylko fizyke i dostanie aneks do świadectwa, że zdał.

juz pisałem wcześniej, że mature można robić 5 lat od ukończenia szkoły także nie bedzie musiał uczęszczać jak dostanie świadectwo ukończenia

aha no o to mi chodziło dzięki już teraz wszystko wiem :smiley: muszę teraz tylko powaznie z nim pogadać :twisted: