Poprawianie błędów ortograficznych

Zauważyłem na tym forum parę błędów ortograficznych, które zamiast zostać poprawione, zostały…pogrubione.

Czy to “zasługa” ciekawie ustawionej cenzury, czy jakiejś innej modyfikacji?

chyba moderator pogrubia :?

To byłoby absurdalne, w jakim celu miałby to robić?

http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php#1

niech to wystraczy za komentarz

W takim celu żebyś sie nauczyłm poprawnie pisać. :smiley:

To w takim razie chyba powinno się poprawiać i pogrubiać, a nie tylko pogrubiać…

Poza tym - większość czyta swoje posty tylko po wysłaniu(jeśli w ogóle to robi :wink:).

Po to aby nauczyć pisać poprawnie. Jak w jednym poście jest 8 błędów ort to czerwono się robi i autorowi aż głupio. :smiley:

Prawda :smiley: Ostatnio ktoś załozył temat. Patrze, a tu ponad 10 ortografow. pomyslałem sobie - no spoko ładnie to wygląda :slight_smile: To taka nauczka na przyszłosć

ha i co jeszcze :stuck_out_tongue: tak przynajmniej widać jakie byki są zrobione :stuck_out_tongue:

A co - bez pogrubienia nie widać? :lol:

no napewno są bardziej widoczne ;]

Ale chodzi o to, żeby ich nie było - a nie, żeby były bardziej widoczne :smiley:

A zawstydzanie autora, to średni pomysł - większość ma to gdzieś(“mam dysortografię, to mogę pisać który przez ‘u’ - spadaj!” Widziałem kiedyś podobny przypadek :shock: ).

Czy nie lepiej wziąć najczęściej spotykane błędy ortograficzne w cenzurę?

P.S Motorniczy10 - nadal nie poprawiłeś “alkocholu” :wink:

to niech autor się stara :twisted:

“niech się wstydzi ten co robi, a nie widzi”

nie mam zamariu poprawiać błędów innych - świadczy to o nich, a skoro im to nie przeszkadza…

Ja mam inne rozwiązanie nawet jako zwykły user , który widzi błąd ortograficzny innego usera czy nawet moderatora niech wyśle mu wiadomość PW z adresem tematu i pod spodem z błędem jaki zrobił , w końcu go poprawi i jak będzie dostawał takie wiadomości to może w końcu zacznie patrzeć na pisownie.

Wiem zaraz pewnie powiecie że dużo roboty ale nic mylnego zajmie to najwyżej 30 s , no i pewnie zasypie tej osobie skrzynkę ale jak będzie się starał nie popełniać błędów nie będzie miał ze skrzynką problemów.

Uważam że to lipny pomysł…jakby każdy user miał wysyłac PW do moda to by sie zamieszanie zrobiło. Wogole po co robic takie cos ?

no własnie ten pomysł o wysyłanie do moderatora info na pw , jest beznadziejny, a to dlatego że tak jak kolega wspomniał za duzo zamieszania bedzie

albo zorganizować sekcje polonistw :slight_smile:

no albo i tak mozna, byli by po to by poprawiać błędy :slight_smile:

tyle, że wiadomość PW ma dostawać autor błędu a nie moderator

Jasne i co jeszcze ??

A kto im za to zapłaci ??

Sekcję polnistów zastąpi każdy bardziej rozbudowany edytor tekstu z zainstalowanym polskim słownikiem, ale wklejenie tekstu do edytora sprawia innym wiele problemów 8) 8) 8)