Poprawianie błędów ortograficznych

(Centrumopowiastek) #1

Zauważyłem na tym forum parę błędów ortograficznych, które zamiast zostać poprawione, zostały...pogrubione.

Czy to "zasługa" ciekawie ustawionej cenzury, czy jakiejś innej modyfikacji?

(Qbek50) #2

chyba moderator pogrubia :?

(Centrumopowiastek) #3

To byłoby absurdalne, w jakim celu miałby to robić?

(Monczkin) #4

http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php#1

niech to wystraczy za komentarz

(Eden 18) #5

W takim celu żebyś sie nauczyłm poprawnie pisać. :smiley:

(Centrumopowiastek) #6

To w takim razie chyba powinno się poprawiać i pogrubiać, a nie tylko pogrubiać...

Poza tym - większość czyta swoje posty tylko po wysłaniu(jeśli w ogóle to robi :wink:).

(lazikar) #7

Po to aby nauczyć pisać poprawnie. Jak w jednym poście jest 8 błędów ort to czerwono się robi i autorowi aż głupio. :smiley:

(Krzysieknd2) #8

Prawda :smiley: Ostatnio ktoś załozył temat. Patrze, a tu ponad 10 ortografow. pomyslałem sobie - no spoko ładnie to wygląda :slight_smile: To taka nauczka na przyszłosć

(inż. Piniol) #9

ha i co jeszcze :stuck_out_tongue: tak przynajmniej widać jakie byki są zrobione :stuck_out_tongue:

(Centrumopowiastek) #10

A co - bez pogrubienia nie widać? :lol:

(inż. Piniol) #11

no napewno są bardziej widoczne ;]

(Centrumopowiastek) #12

Ale chodzi o to, żeby ich nie było - a nie, żeby były bardziej widoczne :smiley:

A zawstydzanie autora, to średni pomysł - większość ma to gdzieś("mam dysortografię, to mogę pisać który przez 'u' - spadaj!" Widziałem kiedyś podobny przypadek :shock: ).

Czy nie lepiej wziąć najczęściej spotykane błędy ortograficzne w cenzurę?

P.S Motorniczy10 - nadal nie poprawiłeś "alkocholu" :wink:

(Monczkin) #13

to niech autor się stara :twisted:

"niech się wstydzi ten co robi, a nie widzi"

nie mam zamariu poprawiać błędów innych - świadczy to o nich, a skoro im to nie przeszkadza....

(Kristof 26) #14

Ja mam inne rozwiązanie nawet jako zwykły user , który widzi błąd ortograficzny innego usera czy nawet moderatora niech wyśle mu wiadomość PW z adresem tematu i pod spodem z błędem jaki zrobił , w końcu go poprawi i jak będzie dostawał takie wiadomości to może w końcu zacznie patrzeć na pisownie.

Wiem zaraz pewnie powiecie że dużo roboty ale nic mylnego zajmie to najwyżej 30 s , no i pewnie zasypie tej osobie skrzynkę ale jak będzie się starał nie popełniać błędów nie będzie miał ze skrzynką problemów.

(Krzysieknd2) #15

Uważam że to lipny pomysł...jakby każdy user miał wysyłac PW do moda to by sie zamieszanie zrobiło. Wogole po co robic takie cos ?

(Idealny3) #16

no własnie ten pomysł o wysyłanie do moderatora info na pw , jest beznadziejny, a to dlatego że tak jak kolega wspomniał za duzo zamieszania bedzie

(Siekiera666) #17

albo zorganizować sekcje polonistw :slight_smile:

(Idealny3) #18

no albo i tak mozna, byli by po to by poprawiać błędy :slight_smile:

(Daro U) #19

tyle, że wiadomość PW ma dostawać autor błędu a nie moderator

(fiesta) #20

Jasne i co jeszcze ??

A kto im za to zapłaci ??

Sekcję polnistów zastąpi każdy bardziej rozbudowany edytor tekstu z zainstalowanym polskim słownikiem, ale wklejenie tekstu do edytora sprawia innym wiele problemów 8) 8) 8)