Poprawne ustawienie partycji

Cześć.
Jestem po reinstalacji W10, i jak to bywa przy okazji chciałem coś poprawić w partycjach (było trochę zbędnych śmieci po Mint). Klikałem, klikałem, i… zwątpiłem.

Czy poniższe ustawienie jest poprawne? Nie robiłem restartu, gdyż nie chcę się zdziwić jak W10 nie wstanie :slight_smile: Tak może zostać, czy jednak zmienić partycję aktywną/rozruchową/itp.?

Jest OK, ale GRUB Ci pewnie został w MBR dysku.
Trzeba będzie przywrócić bootloader Windows, bo po ponownym uruchomieniu zobaczysz tylko “>rescue” :slight_smile:

Okej. Był problem, faktycznie. Wystarczyło jednak włożyć pendrive z instalką, wybrać napraw i po sprawie. Teraz pojawił się kolejny problem, nie mogę scalić partycji / przypisać nieprzypisanego miejsca. Jaka może być przyczyna? Szukałem po necie ale nic z tego nie wyniknęło.

Jaką nową partycję bym nie stworzył (logiczna/systemowa), pomimo NTFS nie daje się scalić z C:. Nie można również przypisać miejsca do C:, opcja przypisania jest nieaktywna. Jakiś pomysł?

Jak jest pomiędzy C: , a obszarem nieprzydzielonym partycja to jak chcesz scalić z C: ?
Przesuń tą partycję 450MB na koniec dysku i dopiero łącz nieprzydzielony obszar z partycją C:
Ta 450MB chyba potrzebna jest do factory reset Windowsa.

1 polubienie

Dzięki za podpowiedź. Co jak co, ale zabawa z partycjami przypomina trochę sapera na polu minowym - tyle tylko, że tutaj najwyżej popsujesz system :slight_smile: Usuwałem po kolei partycje pomiędzy C a przestrzenią nieprzydzieloną i w końcu mam jedną przestrzeń.

Co jak co, ale jak dla mnie nie jest to logiczne - skoro przestrzeń jest nieprzydzielona, to powinienem móc ją przypisać zarówno do C jak i D/E/F itd (gdyby takowe istniały). Ale jak widać jest inaczej, i po prostu tego nie kumam :slight_smile: