Poproszę o analizę odczytu SMART dysku z CrystalDiskInfo

Pewnie zauważyłeś, że dysk częściej pracuje…mieli itp. A komputer może mieć chwilowe przestoje.

Dysk zaczyna padać. Zgraj na jakiś inny nośnik co ważniejsze bo za jakiś czas dysk padnie. Może to być za tydzień czy też za rok. Ale z dyskiem będzie coraz gorzej.

Jakbyś kupił inny dysk można tego sklonować - przenieść wszystko na nowy co zaoszczędzi czasu na instalację na nowym dysku systemu i programów.

CrystalDiskInfo to aplikacja w której opcja Status w HDD opiera się na podstawie pewnych przyjętych wartości progowych trzech parametrów.

  • 0x05: Reallocated Sectors Count
  • 0xC5: Current Pending Sector Count
  • 0xC6: Uncorrectable Sector Count
    I ma następująca gradacje kolorystyczną:
    Good Blue
    Caution Yellow
    Bad Red
    Unknown Gray

Jesteś już w fazie ostrzegawczej. Kiedy zobaczysz kolor czerwony moze już być za pózno na cokolwiek.

453 uszkodzone sektory, których nie udało się wyłączyć z użytku. Całkiem sporo. Tym bardziej, że po atrybucie 01 widać, że często próbuje odczytać się uszkodzone sektory. Spróbuj wykonać skan programem HDTune, zakładka Error Scan. Wrzuć screena i zobaczymy, gdzie położone są błędne sektory.

1 polubienie

Do wymiany. Lepiej nie będzie. Klonowanie dysku z badami zazwyczaj kończy się dodatkowymi problemami.

Witam ponownie. Dysk wymieniony na SSD a ten jest jako dodatek w stacji dokującej po formacie i zrobiłem get smart Victorią a tak to wygląda:


natomiast CrystalDiskInfo pokazuje to:

?? te screeny to jest jakiś talerzowy dysk baracuda chyba
Dysk wygląda ok jak na wiek i przebieg

Możesz uruchomić HD tune i zrobić mu benchmarka

Pewnie nie bez powodu ma F: zamiast C:.

Owszem ma F bez powodu. Dziwne to twoje stwierdzenie. Czyżbyś uważał że tylko jeden dysk C musi być w kompie. Ja mam kilka i każdy ma kilka partycji to chyba nie będą wszystkie C :slight_smile: