Poproszę o pomoc w wyborze nowej karty graficznej

(Piotroch) #1

Witam ! Jakiś czas temu pisałem na forum o pomoc w doborze części do nowego komputera :slight_smile: Komputer jest już u mnie wszystko nowiusieńkie tylko nie grafa i to ona jest uszkodzona -.- Są duszki za literkami itd. Napisałem na innym forum o pomoc jutro sprawdzę kartę na złączu DVI ale nie o to mi chodzi. Prawdopodobnie będę wymieniał kartę. Chciałbym teraz przeskoczyć na jakiegoś RADEONA więc co myślicie o RADEONIE HD 6850 ? Słyszałem dużo dobrych opinii i że jest trochę lepsza od mojego aktualnego GTX460.

Mój komputer:

GPU: Palit GeForce GTX460 SE

CPU: Intel core i3 4130 lga 1150 Haswell

MOBO:MSI H81-E33

RAM : Corsair CL9 1600 MHz 4Gb

Więc moje pytanie czy opłaca się kupić tego Radeonka ?  :wink: I jeszcze jedno pytanie sprzedam tą kartę za chociaż 150 zł z tymi duszkami ? :slight_smile: Lub jeszcze jeżeli ma ktoś sugestie jak naprawić tą grafe to poproszę :slight_smile: Dodam że sterowniki ustawienia itd. wszystko pogrzebane ale nic nie przyniosło efektu. Pozatym te dusszki widać nawet jak komputer się włacza tj. ładowanie systemu windows czy coś tam :smiley:

Dodam jeszcze tylko że te duszki w grach są mało widoczne :slight_smile:

(CrisPL) #2

Uszkodzonej karty nikt ci nie kupi. A po za tym jaki masz budżet i jaki zasilacz?

(t0m3k_) #3

Te duszki to zimne luty na pamięciach. Naprawiać się opłaca tylko w kartach wartych więcej niż 400 złotych, Zostaw ją sobie moim zdaniem jako backup :wink:

(Piotroch) #4

Zasilacz mam Corsair vs450 a budżet mam 250 zł bo chcę kupić używaną.

(JNJN) #5

Dołóż i kup nową HD7770 OC Gigabyte i będziesz zadowolony.

A nie kupuj używanych, bo kupujesz ,kota w worku,

(Piotroch) #6

Odrzuca mnie w tej karcie 128 bit ;/ Ja jednak zaryzykuje kupując kartę używaną od jakiegoś sprawdzonego sklepu :slight_smile:

(JNJN) #7

Twój wybór, twoja kasa.

(Awiechoczek) #8

Dobrze Ci JNJN radzi…

Ten Radeon 7770 daje radę pomimo, że 128bitowy.

Pomyśl, że jak kupisz nową kartę to będziesz miał gwarancję a jak używaną to oczywiście możesz trafić na uczciwego sprzedawcę i wszystko będzie OK, ale możesz też trafić na “wypieczoną kartę”, która padnie zaraz po “gwarancji rozruchowej”

Pozdrawiam

AdamW

(Piotroch) #9

Tą kartę mam jeszcze prawo zwrócić na gwarancję rozruchową :slight_smile: Dał 30 dni ale czy ten pan się teraz odezwie … To jest pytanie :slight_smile: Co  mogę zrobić jeżeli sie z tego nie wywiąże ? :slight_smile:

(CrisPL) #10

Daj sobie spokój lepiej. Ja w ten sposób straciłem 300zł.

(Piotroch) #11

Ale z czym mam dać sobie spokój ?

(abrakadabra77) #12

Oj tam dołóż i kup R9 290X OC.

A na poważnie  jak ktoś ma określony budżet to takie gadki są kretyńskie bo w ten sposób za każdym razem można powiedzieć  " dołóż te 100-200zł i kup coś tam" 

Te 6850 to niezłe karty jednak trzeba patrzeć raz na producenta i szukać opinii na temat chłodzenia bo część z producentów dawało do nich mało wydajne  przez co karty  w stresie stają się głośne, dwa zwrócić uwagę na to czy nie próbuje nam kto wcisnąć wersji okrojonej ze 128 bitową szyną - parę razy się spotkałem z tym że oferta dotyczyła 256 a po poproszeniu o zdjęcia prawdziwego produkty wychodziło że  to jednak wersja  okrojona  

(Piotroch) #13

Od sapphire’a ma dość fajne chłodzenie :wink:

(deadinhollywood) #14

https://www.youtube.com/watch?v=DmzGnjJNZrM   -   Odnośnie starej. Zawsze to jakaś przygoda!

(Agatonster) #15

piotroch

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.