Poproszę o Wasze opinie (Wybór laptopa)

Rozważam zmianę sprzętu…
Głównie fotografia, programowanie, gry = “0”, ale może się skuszę…??

  • Najlepszy procek.
  • Słabsza grafika niż Lenovo.
  • Muszę dołożyć SSD na plus szybkość.
  • Najsłabszy procek.
  • Słabsza grafika niż Lenovo.
  • Ma odpowiednią pojemność dysków, na minus szybkość.
  • Pośredni procek.
  • Ma odpowiednią pojemność dysków, na minus szybkość.
  • Lepsza grafika.

Mogę poprosić o Wasze ZA / PRZECIW.

  • Wielkość 17,3" odpada.
  • Klawiatura numeryczna musi być.

Warto dokładać do karty 2060 z 1660Ti?
Procek i7-10750H > i7-9750HF > i7-9750H.
RAM: 32GB.

Thinkpad, Dell latitude, Dell precision, ewentualnie XPS a nie plastik-fantastik. :wink:

Jeśli komputer ma być pod fotografię. to przede wszystkim skup się na matrycy, a nie pierdołach.
Weź na pendrive jakieś próbki zdjęć i idź do stacjonarnego sklepu porównać kilka modeli, bo się możesz zdziwić, a monitora w laptopie nie wymienisz :wink: No i nie karta graficzna jest ci potrzebna, tylko czym wydajniejszy procesor tym lepiej.

btw.
Laptop do obróbki foto i to 15-calowy… co ludzie jeszcze wymyślą? :wink:

To tylko pozornie wydaje się głupie. Znam paru fotografów (zawodowych) którzy używają laptopa do wstępnej obróbki. W plener desktopa nie zabierzesz. A plenerowe zdjęcia to jedne z najtrudniejszych fotografii. Na laptopie można dokonać wstępnej obróbki i sprawdzić czy w ogóle zdjęcie jest “obrabialne” czy lepiej wykonać drugie podejście. Bo jak już wgrasz zdjęcie z pleneru na desktopa w pracowni i okaże się, że jednak wyszło słabo i nawet obrabiając je będzie trudno z niego coś wycisnąć to drugiego podejścia do wykonania zdjęcia nie będzie.

Jakie programy będzie wykorzystywał?
Posiadasz monitor zewnętrzny?
Bez systemu?

Ewentualnie Lenovo Legion Y540-15 i7-9750HF/32GB/960/Win10 GTX1660Ti
Z kodem ready2play jest za 4599 zł, więc zostaje na lepszej jakości monitor. Choć matryca w Y540, jest całkiem przyzwoita, dodatkowo posiada stonowany design.

2060 jest około 10% wydajniejszy od GTX1660ti, wątpię, że to odczujesz.
Między procesorami również są małe róźnice około 5%. i7-9750HF nie posiada grafiki zintegrowanej.

Z wydajniejszym procesorem od i7H są nowe AMD ryzen.
Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/32GB/960/Win10 GTX1650 120Hz
Nowsza seria Legiona.

Zgadzam się za sponsorujesz różnicę ceny?
A poważnie zbyt wysoki budżet.

Dzięki,
Też “odpuściłem” przeskok na 2060, z Ryzenem. Tutaj mi trudno się odnieść. Ale moje prywatne doświadczenia z AMD + Dell są raczej bardzo kiepskie.
Obecnie korzystam z Nvidia i działa to bez zarzutu.

Główne pytanie to MSI jak się sprawuje…? Nie mam doświadczenia z tym sprzętem. Korzystałem z HP, Dell, Lenovo.
Samo Lenovo mnie zniechęciło Białą listą w Biosie odnośnie wymiany WiFi.
Do obecnych modeli nie znalazłem MOD BIOS. Sam obecnie z takiego korzystam i działa od 2 lat bez problemów.

Do domu W10 Home. Nie planuję stawiać Domeny w domu…
Wirtualizacja nie korzystam.

Głównie: DXO, ON1.
To ma być retusz a nie robienie 18 z 80 :wink:

Podtrzymuję opinię o mocnym procesorze (najlepiej wielordzeniowym - w zależności od programu). Z tego co wiem, karta graficzna tylko wspomaga proces renderu (pod adobe, inne programy radzą sobie z tym lepiej lub gorzej).
Czyli wydajny procek, dobra matryca, szybki dysk i porządna obudowa z pojemną baterią w plener :wink: