Poproszę was o ocenę książki do nauki

Cześć. Czy to dobra książka jako wstęp do nauki jeśli chodzi o programowanie ? Mam obecnie zerową wiedzę. https://helion.pl/ksiazki/algorytmy-bez-tajemnic-thomas-h-cormen,algbev.htm#format/d

Może pobierz sobie najpierw jakieś IDE javy lub C#.

Dołączona dokumentacja i informacje dostępne w internecie spokojnie wystarczają do napisania jakichś prostych programów. Jakieś proste obliczenia, okienka (np java swing), sama koncepcja programowania obiektowego.

Zobacz czy Ci to odpowiada i ewentualnie później rozważ czy warto rozwijać się w tym kierunku i kupić książkę.

To min. materiał z pierwszych zajęć. Pod koniec 3 i 4 semestru są egzaminy. Ten dotyczący mojego pytania jest dopiero na końcu nauki (kwalifikacja K2) Ja chcę trochę się poduczyć samodzielnie, szukam punktu od którego zacząć.

Przejrzałem te kilka stron online - nie jest źle, fajnie opisane. Nawet za dużo jak na pierwszy semestr, ale chyba warto zainwestować. “Bawienie się” w stosy i ich “rozkminka” to pierwszy semestr? Dalej już tylko łatwiej :slight_smile:

@Aziczek :slight_smile: tu nie chodzi o pierwszy semestr tylko o zrozumienie zagadnienia, skoro jak mówisz "Dalej już łatwiej to warto zakupić.