Poprzestawiane dźwięki systemowe

Witam

Problem mój będzie się wydawał typowy i łatwy do rozwiązania jesli tylko przeszuka się forum. Ja to jednak zrobiłem i wszystkie sugerowane rozwiązania u mnie nic nie dały.

A problem następujący. Pojawił się z dnia na dzień (te wstrętne chochliki mi w nocy kompa spieprzyły). Niektóre dźwięki systemowe (uruchomienie, zamknięcie systemu) nie grają w ogóle. Inne grają bez problemów (klik, podłączenie urządzenia usb),a niektóre z tych dźwieków jak np. domyślny, uwaga, zmieniły się w dziwny brzdęk z głośników podobny do tego jaki czasami wydaje z siebie PC speaker. A jak próbowałem problemowi zaradzić

1.Sprawdziłem ustawienia w Panelu sterowania/Dźwieki - wszystko jest na swoim miejscu i tam dźwięki odgrywają się prawidłowo, dodatkowo wyłączenie wszystkich dźwięków systemowych nie powoduje wyłączenia tego dziwnego brzdęku.

  1. W Panelu sterowania przestawiłem domyślne urządzenie odgrywające na słuchawki usb co powinno skutkować we wszystkich dźwiekach odgrywanych przez słuchawki - i tak się stało, poza dziwnym brzdekiem, który nadal odgrywa się z głośników

  2. W ustawieniach sprzętu wszystko w należytym porządku - żadnych konfliktów sprzętowych. Spróbowałem usunąć kartę dźwiękową (AC’97 zintegrowana na płycie Asusa), wywaliłem stery, zainstalowałem od nowa i nic się nie zmieniło.

  3. Przeinstalowałem DirectXa i kodeki ffdshow - na forach pisało, że powodują problemy, ale to nie pomogło.

  4. Przeczesałem rejestr w poszukiwaniu zapisów odnośnie sposobu odtwarzania dźwięków (też bardzo często pojawiający się temat na forum) i wszystkie zapisy mam tam gdzie być powinny.

Więcej pomysłów nie mam. Straciłem już 4 godziny próbując rozgryźć temat, ale bezskutecznie. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek sugestie, poza reinstalką systemu to bardzo proszę.

Złączono Posta : 17.04.2007 (Wto) 18:13

Aktualizacja

Dziwny brzdęk występuje np przy kasowaniu pliku w Total Commanderze. Jednak po wyłączeniu głośników dźwięk nadal się pojawia, tyle, że z PC speakera. Czy istnieje jakaś możliwość konfliktu na poziomie sprzętu pomiędzy PC speakerem a kartą dźwiękową na płycie głównej???