Poprzestawiane ikony po każdorazowym włączeniu komputera

Posiadam Lenovo Y550P Win7 Home 4ramy 500Gb.

Od jakiegos czasu za każdym razem po włączeniu komputera mam poprzestawiane ikony. Na poczatku pojawiało się to sporadycznie. Teraz częściej. Reklamowałem więc komputer. Sprawdzili - jest Ok. Mnie jednak niepokoi to że po włączniu ikony ustawiają się jedna pod drugą od lewego górnego rogu komputera do dołu. Jeśli jest ich dużo to robią sie z tego dwie czy też 3 kolumny. Po kilku formatach systemu dzieje sie podobnie. W czym zatem rzecz?

Czasem niepokoi mnie tez to że musze odświeżać obraz by zobaczyc jakis plik (który np: skopiowałem z innego dysku na pulpit itp) Po usunięciu tagu z mp3ki też plik automatycznie ląduje w lewy górny róg ekranu. Nie wiem czy ma to związek z moim głównym problemem ale wszystko poza tym pracuje idealnie.

Prosze o pomoc. Dzieki!

Zakładam, że potrafisz wyłączyć autorozmieszczanie ikon na pulpicie.

W internecie można wyczytać, że problemy powoduje jakiś obłąkany sterownik do karty graficznej nVidia. Spróbuj zainstalować inny numer sterownika, jeśli posiadasz grafikę nVidia.

O autoromieszczeniu tez pomyślałem na samym poczatku - mam wyłączone. Sterowniki niestety instalują się automatycznie po formacie (one key lenovo) Czyli NVidia drivers cała do usunięcia? (Taka pozycję mam w zainstalowanych programach)

spróbuj tak

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Ok, zrobie tak, potestuje i sie odezwę, a co to za ciag w rejestrze, co ma za zadanie?

Zadaniem tego skryptu jest usunięcie z rejestru kluczy odpowiedzialnych za wyłączone zachowywanie ustawień zapisu stanu pulpitu po wyjściu z systemu Windows.

Czyli mam rozumiec że od teraz ustawiania po wyjściu z Windowsa będą się zapisywać?

tak przy wychodzeniu z windowsa ustawienia pulpitu zostaną zapisane

:slight_smile:

Witam

mam podobnie, laptop też na NVidii, Win XP. Ikony po każdorazowym przestawieniu w pożądane miejsce (przy wyłączonym autorozmieszczaniu i wyrównaniu do siatki) wracają wszystkie to lewej krawędzi i ustawiają się alfabetycznie. Dodatkowo znów sama zaznacza się funkcja wyrównania do siatki i tak za każdym razem gdy otworzę jakiekolwiek okno. Chwila moment na moich oczach ikony przemieszczają się tak jakby po samoistnym odświeżeniu się ekranu do lewej krawędzi…

Macie jakieś pomysły jak to zmienić?

Dodam że mam system zabezpieczony F-Secure PSB Workstation Security i sprawdzany innymi antywirusami, antyspyware’ami itp.

Też mogą być winne sterowniki nvidii? jakiś superwirus? a może tapeta po której ustawieniu się wszystko pochrzaniło?

Dzięki z góry za pomoc!

Na wirus bym nie stawiał. Też wielokrotnie sprawdzałem to. Komp chodzi normalnie. Potestuj jak ja sposób Leona$. Co dwóch testerów to nie jeden.

Już naprawiłem !!

Rozwiązanie najprostsze okazało się poprawne. Miałem ustawione jako tapetę zdjęcie o rozdzielczości ponad 4000x3000 dostosowane przez Irfan View do rozmiaru pulpitu i po zmianie tapety na mniejszą rozdzielczość bardziej dostosowaną do pulpitowej problem zniknął. Czyżby za każdym razem dochodziło do próby zmiany rozdzielczości przez Win i przez to do przestawienia ikon? wychodzi mi na to że tak bo teraz wszystko gra i buczy :slight_smile:

Zaraz zaraz… ja tez mam często tapety które sa większe niz mój pulpit, często je zmieniam i nie śledzę az tak dokladnie tego ale zmieniam je na mniejsze również. Chcesz powiedziec że każda zmiana tapety z takiej przewyższającej nasze pulpity do mniejszej tworzy te błędy z ikonami???


Coś w tym musi być. Dodałem plik do rejestru ale tez zmieniłem tapete z takiej “za dużej” do małej na pulpit i…? Rano juz ikony poprzestawiane. Błąd jest nadal.

Dodane 18.04.2013 (Cz) 21:24

Sprawa ma sie tak:

Potestowałem różne sposoby w tym ten powyżej. Nic nic nie dało. Formatowałem 3 razy kompa, za każdym razem inaczej wgrywając za 3cim razem po kolei programy by może sie upewnic czy to w któryms z nich coś siedzi. Zmiany zaczęly się po instalacji Javy i Nero, ale po ich odinstalowaniu błędy zostały, więc nie jestem pewien czy to programy…

Sprawdzałem - nie mam ZeroAccesa, ikony ostatnio nie ustawiają sie po lewej stronie od gory ekranu, ale ustawiaja tak jak je zostawilem np: 3 dni temu. Komp ne zapamietuje ostatnich ustawień, jedna czy dwie ikony są inaczej.

Co dziwne moja znajoma ma również podobny komp )I tez 64 bity) i nie ma tego problemu a ma wszystkie te same aplikacje - po prostu bierze je ode mnie

Dziwneijsze że kumpel ma to samo - też bez problemów

W tej chwili podchodze do 4go formatu, po formacie nie będe wgrywał aktualizacji - może cos to da. Coraz częściej mysle o pirackim Windowsie. Mam oryginalny wgrany na stałe z Lenowo i byc może to jest problem.

Przejrzałem cały internet. Ok 1,5 roku temu gdy mój problem zaczynał się stopniowo aż teraz mam go po każdym włączeniu kompa, ludzie nie mieli takich problemów - teraz na roznych forach widzę ich juz sporo - ale bez rozwiązań. Każdy sugeruje tylko programy do restore ikon. JA chcialbym jednak rozwiązać problem. Zawsze myślałem że format potrafi wszystko naprawić.

Proszę wszystkich którzy mogą mi jakoś pomóc o jeszcze jaieś rady!

Z góry Dzięki!