Popsuta karta MicroSd czy wina adaptera

Witam, mam mały problem. Zacznijmy od tego, że mam Samsung Monte, około półroczny, kartę MicroSd Kingston oraz adapter tej samej firmy. Nigdy nie miałam problemów z kartą, wrzucałam do adaptera, do kompa, prosta sprawa. Ale wczoraj, po podłączeniu adaptera z kartą do kompa, wyskoczyło Autoszukanie iii nic. Otworzyłam Mój Komputer, dysk wymienny G, był brak odpowiedźi. wyjęłam adapter, nagle wszystko odżyło. włożyłam z powrotem, klinknęłam na dysk G, i wyskoczyło ‘włóż dysk do stacjii dysków G’ wyjęłam adapter i wyskoczyło powiadomienie, że karta nie jest sformatowana. dzisiaj próbowałam i znowu to samo, nie chce formatowac karty, gdyż to łączy się z całkowita, utratą danych. musze dodać, że inne karty MicroSd nie załapują się na komputerze w adapterze, nie miałam okazji wypróbować innego adapter.a swoją kartę sformatowałam, nie pomogło. zastanawiam się czy to wina popsutej już karty czy też może wina adaptera.? z góry dziękuję za pomoc.

Raczej wina adaptera skoro karta działa w telefonie. Trzeba spróbować w innym adapterze.