Popsuty slot na RAM - da się naprawić?

Witam,

podczas ostatnich problemów z komputerem zauważyłem, że mam popsuty jeden slot, w którym znajdowała się pamięć RAM. Dokładnie chodzi o część, która na poniższym rysunku oznaczona jest kółkiem. Po prostu klamerka nie trzyma kości tylko luźno lata - próbowałem ją ustabilizować gumką, i mimo dobrego wizualnego efektu i stabilnej pozycji, system pamięci nie widzi.

ramup9.jpg

Pytanie jest proste: czy można wymienić cały slot w serwisie (sam nie chce się w to bawić) czy trzeba od razu spisywać na straty całą płytę główną?

Pozdrawiam,

Soulfain

Jak masz gwarancje na plyte to zanies do serwisu i tyle

Nie wymienisz tego slotu. Trzeba nową płyte kupić, abo na gware oddać

sloty są wtopione w płytę i przyczepione są do nich styki które lecą w płycie :slight_smile:

Soulfain ,

jeśli masz gwarancje to zanieś do sklepu, a jeśli nie, to idź do jakiegoś serwisu i się zapytaj ile by kosztowała naprawa tego(i czy w ogóle da się to naprawić) :slight_smile:

Ok, już wszystko jasne, dzięki za odpowiedzi :wink:

Przy okazji chciałbym zapytać czy istnieje może coś takiego jak rozgałęziacz dla RAMu? Chodzi mi o podłączenie 4 kości pod dwa sloty. Czy jedynym rozwiązaniem jest ewentualnie płyta główna z wbudowaną większą ilością slotów?

Nic takiego nie istnieje. Jedynie co możesz zrobić to np: jak masz 2 kości 512 to kupić 1 kość 1GB i wtedy masz 2 slot wolny lub nowa mobo.

Ok, dzięki za odpowiedź :wink: