Popup/tabunder - czy akceptowalibyście?

Takie pytanie w formie ankiety - czy jeśli weszlibyście na jakąś stronę internetową, blog, klikacie pierwszy raz w cokolwiek, a tu nagle wyskakuje wam reklama - popup albo tabunder, czy wścieklibyście się i już nigdy nie wrócilibyście na tą stronę czy zaakceptowalibyście to?

Gdy się porządnie blokuje wyskakujące ścierwa, to nigdy się ich nie ma.
Powyższe pytanie trochę dla laików, gdy nie umie się w przeglądarce zablokować wyskakujące okna i nie ma choćby dodatku strict pop-up blocker.
Nie jest powiedziane, że na stronie, na którą wchodzisz kilkanaście lat i klikniesz, to wyskoczą obleśne, albo antywirus zamuruje przeglądarkę.
Wszystko się blokuje, przekierowania, minery, fałszywe strony, malware, szpiegostwo, phishing i inne. Teraz trzeba być mocno otrzaskany w necie, żeby potem głupio się nie wnerwiać, czy pytać o reakcje.
Taka ankieta świadczyłaby o naiwnych, nierozgarniętych użytkownikach. Wstyd :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tu akurat nie chodziło mi o to, że mnie wyskakują, i że nie umiem zablokować okienek. Tylko ja ostatnio testowałem dodawanie wyskakujących okienek na mojej stronie dla zarobku, i pytam czy wam to przeszkadza , że ktoś ma takie popupy

Jak na stronie jest interesująca mnie treść, to tak czy inaczej mam takie coś zablokowane zaakceptuję takie coś.

Nikt nie blokuje raczej alertów, promptów i confirmów:

https://www.w3schools.com/jsref/met_win_alert.asp
https://www.w3schools.com/jsref/met_win_confirm.asp
https://www.w3schools.com/jsref/met_win_prompt.asp

I też raczej nie zablokujesz 100% choćbyś dniami i nocami filtry ze specyficznych pod jedną domenę przerabiał na ubijanie całej technologii globalnie np.:

/pum-site-scripts-
/pum-site-scripts.

w.w. filtry nie zablokują pop-upów „pum”/„pop-make” jak plik ma losową nazwę lub jakiś mechanizm wkleja cały JS strony w jeden plik, że blokowanie sieciowe tego pliku sprawia, że strona traci na walorach lub wali tekstem „masz nieaktywny JavaScript”.

No co Ty - nie wyłącza się powiadomień systemowych, ostrzeżeń. Ale żeby jedna strona waliła reklamami/obrazkami frame v.wping - to bez tego można żyć. A bo mnie nie ciekawi spam i goowienka firmowe. Gdzie indziej tego nie ma.
Gdy mi strona atrakcjami przeszkadza czytać, to sru - albo czytanie, albo oglądanie spamu.
Mam okienka do zalogowania, okna blokujące, Muszę dopuszczać funkcyjność stron, ale żeby nie mieć gwarancji, że wyskoczy malware, trojan, że uruchomi się miner itd. - to ja dziękuję za klikanie w dowolne miejsca na stronie internetowej, żeby wyskakiwał diabeł z pudelka. A ten temat, a odczytałem jako zakamuflowaną ankietę WP :wink:

Alpha0 raczej nie dorabia w WuPe.PeeL na śmieciowówce ani umowie o dzieło (chyba że dają umowy na czas określony bez przedłużenia nawet jak zysk dla molocha skoczy 2 krotnie).

Ja raczej od pół roku nie namierzyłem żadnych nowych stref otwierających ankiety „Gemius” ale to może przez żadsze czytanie Interii (Polsatu). Raczej przenieśli do do JavaScript czyli trzeba blokować pliki z „dziwną” nazwą lub z 10 godzin analizować kod czy da się przerwać skryptletem.

Jak chodzi o ankietę po odrzuceniu „zgód” rodo WuPe to już jej od miesiąca nie ma - pytali tylko przez tydzień (udawając „GUS”).

czy możliwe jest, żeby w kodzie html szablonu były dwie sekcje body? Bo nie mogę umieścić pewnego kodu do sekcji head, bo ma w sobie div. Czy można dodać dodatkową sekcję body przed sekcją head ?

Nie da się - przeglądarki mogą je połączyć w jedno.

I raczej złą praktyką są pop-upy co swój kod generują między head a body (jako osobny element) dynamicznie (surówkę przeglądarka przenosi na początek body).

ale jak jesteś na stronach typu onet wp to nieraz otwierają się pop-upy czy tabundery gemius, zarabiają nie tylko na google adsense nawet tak wielkie portale

Ale nie mają hacków na niescalanie się body (wstrzykiwanie go po walidacji przy pomocy JavaScript).

czyli jaki wniosek? jak dodawać popupy na strone, to gdzie, w jaki sposób ?