Pora na nowy komputer - prośba o opinie

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum - witam wszystkich.

I od razu uderzam z grubej rury. Mam do Was prośbę. Nadszedł czas, aby mój obecny komputer przeszedł na emeryturę, a w jego miejsce zawitała nowa jednostka. Ot, zwykły sprzęt do domowego użytku, bez fajerwerków. Głownie do pracy z internetem, pakietem office i od czasu do czasu jakaś obróbka grafiki (ale na poziomie amatorskim). No oczywiście jakiś filmik czasami się zapoda. Gierki niekoniecznie bo już z tego chyba wyrosłem :frowning:

No ale wypadałoby może od czasu do czasu coś odpalić. I to chyba tyle. No, tak, zapomniałem o najważniejszym - budżet to 2000zł.

Co myślicie o tym:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 EE 4200+ BOX (Socket AM2, 65W)

Płyta główna: Abit KN9

Pamięć RAM: GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz

Karta graficzna: GeForce 7600 GT Galaxy 256MB TV & 2xDVI (PCI-E) (560/1400)

Dysk twardy: Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

Obudowa: Chieftec BH-01B-B-SL - 400W

Napędy optyczne: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H12N bulk black

Proszę o opinie i porady.

Pozdrawiam

jak coś to na rdzeniu brisbane

A-Data

lepiej 7900gs z zalamanem a jak z coolszajsterem to zmiana chłodzenia na pentagram 70 Cu+

bude bierz bez zasilacza

zasilacz - amacrox ax450pnf

buda - według uznania

LG GSA-H44L

obojętnie co weźmie to będzie dobrze :wink:

nie no na namów bym nie polecał :stuck_out_tongue: do Lite-ON’ów też zaufania nie mam :?

jak weźmie coś markowego nie będzie źle, niech się strzeże przed no-name…

pamięci ram Goodram 800/900Pro

procesor X23600+ Brisbane i możesz podkręcić nawet do 2.8-3 Ghz

karta graficzna skoro nie grasz może być tańsza Galaxy 7300GT DD3 lub Palit 7300GT Sonic.

Dysk 200 Gb Seagate 7200.10

zasilacz amacrox

płyta zostaje

buda według uznania.

Jeśli chcesz kręcić to do 2 tyś lepiej wziąć coś takiego:

C2D E6320

EVGA 650i Ultra

2x1GB A-data/Corsair/G-skill 667mhz

7900GS Galaxy

Amacrox PNF 450W

do tego Seagate z serii 7200.10 i jakiś napęd (osobiście polecam LG, mam zaufanie do ich produktów).

mało V na ram

Abit AB9 będzie dobry jak do hardcore O/C to Abit AB9 QuadGT

jak do kręcenia to 800MHz

Ani z jednym ani z drugim nie zmieści się w 2 tyś. Zresztą jeśli trafić na dobre kostki to 2,1V na pamięciach zupełnie wystarczy do konkretnego oc.

właśnie dla tego poleciłem taki zestaw

Abit KN9

AMD ATHLON 64 X2 3600+ Brisbane

1GB A-DATA 800MHz

Galaxy / Palit Geforce 7600/7300gs

200GB Samsung / Seagate Sata II

Amacrox ax450pnf

LG GSA-H44L

jak się nie ma minimum 2500zł to w C2D się lepiej nie pchać…

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi.

@piotrekplay

Zestawik mi się podoba. Nie będę się zajmował kręceniem. Postawie skrzynkę i ma hulać. No i właśnie rodzi się pytanie. Czy postawić na 4200+ czy mimo wszystko na 3600+ Brisbane. I czy możesz zdradzić dlaczego powinienem postawić na kości A-Data ?

Co do procka to zdecydowanie AMD (jakoś mam niechęć do Intela, choć sam nie wiem dlaczego).

Znacie jakieś godne uwagi sklepy internetowe ?

A zkąd ta niechęć ??

Intel Bije Na głowe AMD

!!

Core2DUo Zakup , będzie to zdecydowanie najlepszy wybór !!

W testach C2D(od 400zl w gore) Bije Najlepsze Procki AMD

No tak lepiej jest mieć gorszy procesor w domu niż w pracy

Intel ma tylko Core 2 Duo bo Celofana i Pentiogrzałki nie można nawet zanwać prockiem

po za tym Athlon X2 6000+ równa się z E6700 a więcej C2D chyba juz nie ma potem są 4 rdzeniówki więc Intel nie jest taki boski jak się wydaje

Witam!

Te GeIL’e Ultra CL4 przy odrobinie szczęścia polecą na 1000MHz CL4, przy mniejszym szczęściu CL5, ale na pewno polecą na 800MHz @ 3-3-3-9 :slight_smile: (oczywiście jak troszkę napięcie podniesiesz).

rafal92 - może i się równa, ale ze standardowym taktowaniem, a z tego E6700 to jeszcze 1GHz lekko wyciągniesz.

Jest jeszcze dwurdzeniowy X6800 z odblokowanym mnożnikiem.

http://hard-pc.pl/readarticle.php?article_id=134 :wink:

@Remix

ale nie można mówić że AMD to syf bo tak nie jest jak twierdzi djrupin

Witam!

Absolutnie nie mówię, że AMD to syf! Bardzo sobie cenię AMD, sam kiedyś używałem tech procków - BA nadal w jednym kompie mam Bartona 2500+@3200+.

Błażej - autor artykułu zapomniał wspomnieć o odblokowanym mnożniku X6800 - a to jest główna różnica, a nie jakieś denne MHz.

Owszem cena jest debilna, ale co zrobić. Ja bym osobiście nie kupił X6800, ale kolega pytał czy jest coś jeszcze nad E6700 - odpowiedź brzmi jest - X6800 (oczywiście mowa o dwurdzeniowcach).

kolejny fanboy intela… raz mu się udały proce od czasów pentium III i się teraz podniecają…

ale część społeczności zapomniała o tym, ze Athlony X2 to miała być konkurencja dla pentium D, a najszybszy z nich dogania e6600/6700 (mowa o dwujajowych)

przez wiele lat AMD produkowało dużo lepsze proce od Intela, i tasze od nich… wszyscy się tak podniecali tymi Pentium 4 za kosmiczne ceny a Sempron 3000+ za 1/3 ceny doganiał tego wspaniałego P4 3GHz…

ceny z allegro Pentium 4 3.2GHz ~330zł

AMD Athlon X2 3600+ brisbane ~260zł

więc zobaczcie jakie intel ma ceny, a wydajność starszych proców…

nie będziesz kręcił - 4200+ brisbane jak będziesz to 3600+ brisbane…

RAM bierz A-DATA, cena/jakość lepszych nie znajdziesz… lub jak napisał Remix bierz Geile i licz na łut szczęścia…

Ja moge mu polecic z calym szacunkiem AMD. Mam juz drugi ich procesor i wiem co mowie. Tak jak powiedzial piotrekplay, jesli nie podkrecasz to X2 4200+, moze byc nawet Windsor badz Orleans, ale jesli kiedys bedziesz chcial cos jeszcze z niego “wydobyc” to Brisbane. Pamieci A-Data, Corsair lub G.Skill 667-800 Mhz 2x1GB. Zasilacz jakis Amacrox np. Warrior lub Fortron 500W blue Storm II (tez cenie Fortrony). Plyta moze byc taka jaka podal piotrek.