Pora na nowy komputer - prośba o opinie

(Mmmmx) #1

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum - witam wszystkich.

I od razu uderzam z grubej rury. Mam do Was prośbę. Nadszedł czas, aby mój obecny komputer przeszedł na emeryturę, a w jego miejsce zawitała nowa jednostka. Ot, zwykły sprzęt do domowego użytku, bez fajerwerków. Głownie do pracy z internetem, pakietem office i od czasu do czasu jakaś obróbka grafiki (ale na poziomie amatorskim). No oczywiście jakiś filmik czasami się zapoda. Gierki niekoniecznie bo już z tego chyba wyrosłem :frowning:

No ale wypadałoby może od czasu do czasu coś odpalić. I to chyba tyle. No, tak, zapomniałem o najważniejszym - budżet to 2000zł.

Co myślicie o tym:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 EE 4200+ BOX (Socket AM2, 65W)

Płyta główna: Abit KN9

Pamięć RAM: GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz

Karta graficzna: GeForce 7600 GT Galaxy 256MB TV & 2xDVI (PCI-E) (560/1400)

Dysk twardy: Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

Obudowa: Chieftec BH-01B-B-SL - 400W

Napędy optyczne: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H12N bulk black

Proszę o opinie i porady.

Pozdrawiam

(piotrekplay) #2

jak coś to na rdzeniu brisbane

A-Data

lepiej 7900gs z zalamanem a jak z coolszajsterem to zmiana chłodzenia na pentagram 70 Cu+

bude bierz bez zasilacza

zasilacz - amacrox ax450pnf

buda - według uznania

LG GSA-H44L

(D@widoS) #3

obojętnie co weźmie to będzie dobrze :wink:

(piotrekplay) #4

nie no na namów bym nie polecał :stuck_out_tongue: do Lite-ON'ów też zaufania nie mam :?

jak weźmie coś markowego nie będzie źle, niech się strzeże przed no-name...

(Draakus) #5

pamięci ram Goodram 800/900Pro

procesor X23600+ Brisbane i możesz podkręcić nawet do 2.8-3 Ghz

karta graficzna skoro nie grasz może być tańsza Galaxy 7300GT DD3 lub Palit 7300GT Sonic.

Dysk 200 Gb Seagate 7200.10

zasilacz amacrox

płyta zostaje

buda według uznania.

(Inferno Pl) #6

Jeśli chcesz kręcić to do 2 tyś lepiej wziąć coś takiego:

C2D E6320

EVGA 650i Ultra

2x1GB A-data/Corsair/G-skill 667mhz

7900GS Galaxy

Amacrox PNF 450W

do tego Seagate z serii 7200.10 i jakiś napęd (osobiście polecam LG, mam zaufanie do ich produktów).

(piotrekplay) #7

mało V na ram

Abit AB9 będzie dobry jak do hardcore O/C to Abit AB9 QuadGT

jak do kręcenia to 800MHz

(Inferno Pl) #8

Ani z jednym ani z drugim nie zmieści się w 2 tyś. Zresztą jeśli trafić na dobre kostki to 2,1V na pamięciach zupełnie wystarczy do konkretnego oc.

(piotrekplay) #9

właśnie dla tego poleciłem taki zestaw

Abit KN9

AMD ATHLON 64 X2 3600+ Brisbane

1GB A-DATA 800MHz

Galaxy / Palit Geforce 7600/7300gs

200GB Samsung / Seagate Sata II

Amacrox ax450pnf

LG GSA-H44L

jak się nie ma minimum 2500zł to w C2D się lepiej nie pchać...

(Mmmmx) #10

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi.

@piotrekplay

Zestawik mi się podoba. Nie będę się zajmował kręceniem. Postawie skrzynkę i ma hulać. No i właśnie rodzi się pytanie. Czy postawić na 4200+ czy mimo wszystko na 3600+ Brisbane. I czy możesz zdradzić dlaczego powinienem postawić na kości A-Data ?

Co do procka to zdecydowanie AMD (jakoś mam niechęć do Intela, choć sam nie wiem dlaczego).

Znacie jakieś godne uwagi sklepy internetowe ?

(system) #11

A zkąd ta niechęć ??

Intel Bije Na głowe AMD

!!

Core2DUo Zakup , będzie to zdecydowanie najlepszy wybór !!

W testach C2D(od 400zl w gore) Bije Najlepsze Procki AMD

(Mmmmx) #12

(19haker95) #13

No tak lepiej jest mieć gorszy procesor w domu niż w pracy

(Rastko1) #14

Intel ma tylko Core 2 Duo bo Celofana i Pentiogrzałki nie można nawet zanwać prockiem

po za tym Athlon X2 6000+ równa się z E6700 a więcej C2D chyba juz nie ma potem są 4 rdzeniówki więc Intel nie jest taki boski jak się wydaje

(Remix) #15

Witam!

Te GeIL'e Ultra CL4 przy odrobinie szczęścia polecą na 1000MHz CL4, przy mniejszym szczęściu CL5, ale na pewno polecą na 800MHz @ 3-3-3-9 :slight_smile: (oczywiście jak troszkę napięcie podniesiesz).

rafal92 - może i się równa, ale ze standardowym taktowaniem, a z tego E6700 to jeszcze 1GHz lekko wyciągniesz.

Jest jeszcze dwurdzeniowy X6800 z odblokowanym mnożnikiem.

(Błażej) #16

http://hard-pc.pl/readarticle.php?article_id=134 :wink:

(Rastko1) #17

@Remix

ale nie można mówić że AMD to syf bo tak nie jest jak twierdzi djrupin

(Remix) #18

Witam!

Absolutnie nie mówię, że AMD to syf! Bardzo sobie cenię AMD, sam kiedyś używałem tech procków - BA nadal w jednym kompie mam Bartona 2500+@3200+.

Błażej - autor artykułu zapomniał wspomnieć o odblokowanym mnożniku X6800 - a to jest główna różnica, a nie jakieś denne MHz.

Owszem cena jest debilna, ale co zrobić. Ja bym osobiście nie kupił X6800, ale kolega pytał czy jest coś jeszcze nad E6700 - odpowiedź brzmi jest - X6800 (oczywiście mowa o dwurdzeniowcach).

(piotrekplay) #19

kolejny fanboy intela... raz mu się udały proce od czasów pentium III i się teraz podniecają...

ale część społeczności zapomniała o tym, ze Athlony X2 to miała być konkurencja dla pentium D, a najszybszy z nich dogania e6600/6700 (mowa o dwujajowych)

przez wiele lat AMD produkowało dużo lepsze proce od Intela, i tasze od nich... wszyscy się tak podniecali tymi Pentium 4 za kosmiczne ceny a Sempron 3000+ za 1/3 ceny doganiał tego wspaniałego P4 3GHz...

ceny z allegro Pentium 4 3.2GHz ~330zł

AMD Athlon X2 3600+ brisbane ~260zł

więc zobaczcie jakie intel ma ceny, a wydajność starszych proców...

nie będziesz kręcił - 4200+ brisbane jak będziesz to 3600+ brisbane...

RAM bierz A-DATA, cena/jakość lepszych nie znajdziesz... lub jak napisał Remix bierz Geile i licz na łut szczęścia...

(Ali142) #20

Ja moge mu polecic z calym szacunkiem AMD. Mam juz drugi ich procesor i wiem co mowie. Tak jak powiedzial piotrekplay, jesli nie podkrecasz to X2 4200+, moze byc nawet Windsor badz Orleans, ale jesli kiedys bedziesz chcial cos jeszcze z niego "wydobyc" to Brisbane. Pamieci A-Data, Corsair lub G.Skill 667-800 Mhz 2x1GB. Zasilacz jakis Amacrox np. Warrior lub Fortron 500W blue Storm II (tez cenie Fortrony). Plyta moze byc taka jaka podal piotrek.