Porada dotycząca sprzętu

(DanndyS) #1

Witam!
Jako ,że nie jestem zbyt biegły w sprawach dotyczących sprzętu postanowiłem skonsultować z expertami mój wybór części do komputera.Otóż mam komputer vostro 3902 mini tower z procesorem i7 4790k 3.6GHz z możliwym boostem do 4 GHz kartę graficzną gtx 705 chipset intel H81 16 GB ramu oraz zasilacz 350W i monitor BenQ Monitor LED GL2460HM 24’’. Moje pytanie brzmi: Czy jak dokupię do tego zestawu kartę graficzną gtx 1070 i zasilacz 650W to wszysko będzie dobrze działać? Mam na myśli gry o wyższych wymaganiach jak gta 5 czy bf1.
Z góry dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam.

(foni78) #2

będzie i to ładnie chodzić :slight_smile:

(nietopyrz) #3

[quote=“DanndyS, post:1, topic:525695, full:true”]
Witam!
Jako ,że nie jestem zbyt biegły w sprawach dotyczących sprzętu postanowiłem skonsultować z expertami mój wybór części do komputera.Otóż mam komputer vostro 3902 mini tower z procesorem i7 4790k 3.6GHz z możliwym boostem do 4 GHz kartę graficzną gtx 705 chipset intel H81 16 GB ramu oraz zasilacz 350W i monitor BenQ Monitor LED GL2460HM 24’’. Moje pytanie brzmi: Czy jak dokupię do tego zestawu kartę graficzną gtx 1070 i zasilacz 650W to wszysko będzie dobrze działać? Mam na myśli gry o wyższych wymaganiach jak gta 5 czy bf1.
Z góry dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam.
[/quote]Cześć,
to oni w ogóle robili je w wersji z i7 i to z K? Bardzo dobry procesor. Gdybyś miał jeszcze płytę umożliwiającą podkręcanie, to już całkowicie byłoby słodko.
Do tego monitora wystarczy 1060. W każdym razie, którego modelu być nie wybrał, polecam Palit Jetstream. Natomiast zasilacz Cooler Master G550M.

(DanndyS) #4

Jesli chodzi o karte to myslalem nad firma msi ,a zasilaczu chieftec’a.To co uda sie uzyskac w tych grach wysokie ustawienia w 1920x1080?
Ps:Dzieki za pomoc!

(nietopyrz) #5

[quote=“DanndyS, post:4, topic:525695, full:true”]
Jesli chodzi o karte to myslalem nad firma msi ,a zasilaczu chieftec’a.
To co uda sie uzyskac w tych grach wysokie ustawienia w 1920x1080?
Ps:Dzieki za pomoc!
[/quote]MSI Gaming ma najlepsze chłodzenie, lecz Jetstream mu nie ustępuje a jest tańszy znacznie (za to zajmuje 2,5 slotu). Natomiast zasilacz CM ma 6 lat gwarancji, okablowanie modularne oraz DC-DC z tych najważniejszych zalet. Chifteca bym odpuścił. Już prędzej SilentiumPC bym rozważał, jeżeli cena grałaby pierwsze skrzypce.
Tak.
Spoko.

(DanndyS) #6

Co do msi w sumie jestem w 100% przekonany ,a zalilacza nadal nie moge dopasowac.Jesli chodzi o te sloty to ten msi mi sie zmiesci w obudowe? :slight_smile:

(GioWDS) #7

Vostro z tego co pamiętam to SFF więc ze spasowaniem generycznych podzespołów będzie problem.

(foni78) #8

zgadzam się mam obecnie GTX 1060 Gaming OC od MSI dwa wentylatorki bardzo dobre chłodzenie co widać po temp. w grach .

(DanndyS) #10

Możesz mi przetłumaczyć na czym to polega i czy w mojej obudowie ktora podalem w temacie sparuje sie msi nvidia gtx 1070?

(nietopyrz) #11

[quote=“DanndyS, post:10, topic:525695, full:true”]
Możesz mi przetłumaczyć na czym to polega i czy w mojej obudowie ktora podalem w temacie sparuje sie msi nvidia gtx 1070?
[/quote]Na tym, żeby zasilacz się zmieścił tzn. był w rozmiarze/standardzie ATX i aby grafika zmieściła się również. Jednakoż ten model wygląda na standardowo “przestronny”.

[quote=“DanndyS, post:6, topic:525695”]
Co do msi w sumie jestem w 100% przekonany ,a zalilacza nadal nie moge dopasowac.Jesli chodzi o te sloty to ten msi mi sie zmiesci w obudowe? :slight_smile:
[/quote]Nie widzę powodu, żeby przepłacać. Gdybym miał wydawać swoje pieniądze, brałbym tańszego Jetstreama. Jeżeli zdecydujesz się na 1070, to Gamerocka :slight_smile: Są jeszcze Phoenix od Gainwarda, które są praktycznie tym samym co Jetstream i taniej, lecz kosztem krótszej gwarancji.
Zasilacz podałem jeden z najlepszych w tych pieniądzach. Jednostka na lata. Świetnie wykonany.

(DanndyS) #12

Czyli nie mam co się martwić wszystko się wpasuje?

(nietopyrz) #13

[quote=“DanndyS, post:12, topic:525695, full:true”]
Czyli nie mam co się martwić wszystko się wpasuje?
[/quote]Tak, jeżeli to jest ta obudowa, którą wyżej widać.

(DanndyS) #14

Dokładnie taka:

(Atronics) #15

Zasilacz sobie weź ten

już pomijając gwarancję.

PS.
sprawdź sobie jeszcze dokładnie szerokość otworów montażowych na zasilacz

karty ci wejdą o długości do (360 mm)