Porada dotycząca wyposażenia komputera

Nie jestem pewien, czy zasilacz nie SIlver i za to więcej RAM - z takimi kartami… :wink:

Dobrze wiedzieć :smiley: Dziekuje za pomoc poszukam troche i jak bede miał jakies pytania to napisze :slight_smile:

Ogólnie wychodzi na to, że tytułowy zestaw za 6,2kPLN to zdecydowanie za drogo. Gdyby kosztował 2k mniej, można się nad nim zastanowić.

A najlepiej złożyć coś nowego. Na X570, z 32GB RAM, Ryzenem 7.

Bardzo dobry pomysł do teraz siedziałem w przekonaniu że Geforce = wydajność dziekuje za pomoc :smiley:

A takie pytanie czy taki radeon obsłuży np. HTC vive ? Bo o tym też myślałem w przyszłości

Wymagania gier 3d zależą od tytułu, niżej rx570 nie ma co podchodzić 5700Xt powinien dać radę, to wszak 2070 :wink:

Kiedy kupujesz? bo podobno ma wyjść radek walczący z 2080 …:wink:

… bo tak jest!
W High-Endzie jednak NV ma przewagę, podobnie Intel, nadal niestety.
Jednak w Very High po Low End, to czerwoni radzą sobie b. dobrze.
Ty nie planujesz SLI z 2x 1080… :wink:
AMD z kartami ma też ten bonus, że bodaj od R5/7/9 wszystko cały czas idzie na architekturze GCN, czyli nawet słabsze karty z czasem zmniejszają dystans do zielonych, którzy skaczą i porzucają kolejne architektury.

Napewno nie planowałbym sli raczej myślałem kupić na chwilę obecną tego 1080ti i poczekać aż 2080 ti stanieje ;D

Zalezy kiedy wyjdzie jezeli jest to kwestia miesiaca lub dwóch to jakos przeżyje ale jak dłuzej to chyba lepiej kupic tego 5700xt



Myślicie że da rade ?? Wiele potwierdza że bottlenecka nie bedzie.

Zamiast 3600x wziąłbym 3600, a różnicę w cenie wydałbym na płytę z chipsetem X570 (np. ASUS TUF). Zaoszczędzisz od razu na aktualizacji BIOS. Poza tym po co Ci pasta?

Sory pasta z poprzedniej myśli* Ale dlaczego wymieniłbyś na 570? No niby aktualizować biosu nie trzeba (mimo że to kosztu 29 zł a sam trochę się boje bo zdążyłem uwalić 2 płyty ale to inna historia) ale poza tym wszystko jest bardzo podobne do B450 a cena o wiele niższa (chodziaż i tak ten B450 do najtańszych nie należy)

Po zamianie jest prawie ta sama kwota(zamieniłem na 3600 i płyte od Gigabyte Aorus X570 elite)

Albo wymienic 3600 na 7 3700x i płyte na aorusa elite b450?

Podstawę, czyli: płytę i zasilacz wymienia się najrzadziej. Potem jest RAM i CPU, przy czym pamięć częściej się dokłada, niż podmienia całość. Na koniec jest grafika, która najczęściej zmienia właściciela. Poszedłbym w dobrą płytę główną z najnowszym aktualnie chipsetem (ze względu na możliwość ewentualnego upgrade CPU na nowsze generacje), markowy zasilacz z 10-letnią gwarancją i “rozwojowy” RAM (czyli np. 2x8GB, zamiast 4x4). A z tego co pozostanie, kupiłbym CPU i GPU. W zależności od tego, do czego ma służyć komp, wybrałbym lepszy procek (praca) lub lepszą grafikę (rozrywka).