Porada dotycząca wyposażenia komputera

Witam, mam w planach kupno komputera Chciałbym zaczerpnąć opinii eksperta
Komputer o którym mowa to gotowiec z xkom/u (używany ale na gwarancji producenta więc moge spać spokojnie)
Jego spec. (ma byc do grania, photoshopa, premiere i okazyjnie blendera)
Obudowa: be quiet! Silent Base 800 czarno-srebrna z oknem
Procesor: Intel i7-8700K 3.70GHz 12MB
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Aorus 11GB GDDR5X GV-N108TAORUS-11GD
Płyta główna socket 1151: ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING
Pamięć RAM DDR4: Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB)
Zasilacz: SilentiumPC 750W Supremo FM2 Gold SPC169
Chlodzenie wodne: NZXT Kraken X62 v.2
Dysk SSD: Plextor 256GB M.2 2280
Dysk HDD: WD 1TB IntelliPower 64MB RED
Tylko teraz jest pytanie czy warto? Wiem że konfiguracja nie jest najnowsza ale procesor przetrwa na długo (dodam że akutlanie pracuje na połączeniu i5 2400 z 1050ti i 16gb ram) Nie zależy mi na ray traciingu wiec dla mnie chwilowo nie ma sensu w nią inwestować gdyż 1080 ti jest zbliżona do 2080 s

No nic czekam na opinie eksperta :wink:

Żeby porównać coś do czegoś, trzeba mieć wszystkie dane. A tutaj zabrakło… ceny. Zatem: za ile?

1 polubienie

Mój budżet to maks 6500 zł

1 polubienie

ten zestaw kosztuje 6200

1 polubienie

Zapomnialem dodac ze sprzedajacy wysłał mi parę testów z których wynika że komputer jest w 100% sprawny i nie ma żadnych błędów

Sam komputer czy komputer z monitorem i peryferiami?

Sam komputer

… pytanie jak długo. i7-8xxx i 1080 wskazuje, że nie jest to nówka ledwo śmigana, a raczej secik z roczkiem na karku, podchodzący pod 2 latka może nawet.

Tam sobie myślę ile by wyszło poskładanie podobnego wydajnościowo po obecnych cenach np. na Ryzenach.

Dożywotnio - RAM
5 lat - chłodzenie wodne
4 lata - zasilacz
2 lata - procesor, karta graficzna, płyta główna, obudowa, dysk SSD i dysk HDD
Wszystko na papierze

… z wyłączeniem OC zgaduję. :wink:

No i te lata licz “od daty zakupu” w x-komie, nie Twojego zakupu od niego.
O tym pisze, ze z 2 lat mogło zostać kilka miesięcy już tylko.

Ponadto karty, jak się poszuka, sa i z gwarancjami na 3 lata. :wink:
Np. kupiona osobno w morelach haha https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1080-ti-aorus-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-d-3xhdmi-3xdp-box-gv-n108taorus-11gd-976908/

Zestaw oparty na czymś takim kosztuje circa about 5300. Zostaje 1200 na resztę gratów.

A 5700 xt to nie jest odpowiednik 2060? Potrzebował bym czegoś mocniejszego

5700 XT “bije się” z 2070 Super raczej. :wink:

… i nie odbierz mnie źle, ale 6.5 K za zestaw gdzie na każdy element nie masz nimimum te 6-12 miesięcy gwarancji sklepowej… bym się bał.

No ta napisze do niego co z tą gw bo masz racje 6.5k to dużo a z uzywanych to gw jest jedynym ratunkiem w takiej sytuacji :slight_smile:

Dowiedziałem się że gw zaczeła się od paź. 2019
Wiec raczej mam jakąś ochronę w razię “wypadku”

Data zakupu i odlicz ile masz jeszcze. Tak bym zaczął. :wink:
Co do 5700xt ona była trochę słabsza od 2070 SUper, ale styczniowe, czy grudniowe sterowniki podobno sporo zmieniły i teraz jeszcze podobno cos tam TDP podnieśli o 10 … wiec różnica chyba mniejsza obecnie.

A dalej nie jest to wydajność 1080 ti :((

Sprawdziłeś?
W niektórych grach, nielicznych, ale jednak, ta wypasiona 1080 dostaje po pupie, a powtarzam: dolicz sobie +5% za sterowniki i podniesiony zegar ze stycznia. 1080 takich bonusów nie dostanie już, nie ma aktualizacji sterowników, tak przynajmniej obiło się o uszy…

8700k w nowym komputerze w 2020 roku!?
To jest CPU z końca 2017 roku. Sam miałem, ale już dawno o nim zapomniałem.

Jeśli koniecznie Intel to tylko coś z serii 9. Lub najlepiej coś z AMD serii Ryzen 3xxx. W tym budżecie to pewnie 3800x.

Jeszcze 1080Ti i RAM jedynie 3200MHz. To wygląda jak czyszczenie magazynu z zalegającego sprzętu sprzed paru lat.

A coś takiego?