Porada, kupno na allegro

Witam!

Ostatnio kupiłem na allegro płytę główną. W opisie było napisane, że obsługuje pamięć ddr2, a gdy przyszła i wszystko podłączyłem okazało się, że obsługuje tylko ddr. Teraz moje pytanie: czy na podstawie tego, iż otrzymałem towar niezgodny z opisem mam prawo do wymiany towaru na koszt sprzedającego? Dołączam link do oferty na allegro:

http://allegro.pl/plyta-glowna-fujitsu-siemens-d1979-b11-gwarancja-i4389911442.html

Przepraszam za błędy, ale jest to mój 1 temat i POZDRAWIAM.

Jak najbardziej tak. Sprzedawca jest firmą (na stronie “o mnie” podaje REGON), czyli korzystasz z niezgodności z umową. która cię tu wprost broni (towar niezgodny z opisem).

W takim razie co mogę zrobić, żeby sprzedawca wymienił tę płytę na taką, która byłaby zgodna z opisem, lub oddał mi pieniądze?

 

Na co Ty jeszcze czekasz?

Z tego uprawnienia też można skorzystać, ale wadą jest to, że nie dostaniesz (najprawdopodobniej) zwrotu kosztów wysyłki. Przy niezgodności z umową cała wymiana płyty na nową musi się odbyć bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów z twojej strony.

A kontaktowałeś się już ze sprzedawcą? Moze nie będzie robił problemów z wymianą na jego koszt, w końcu to jego błąd. Jak będzie miał jakieś ‘ale’ to zawsze można odpowiedni przepis przytoczyć.

Jeśli to była licytacja to chyba nie zwrócisz, bo sprzedawca pisze że "towar podlega zwrotowi pod warunkiem, że  przedmiot został zakupiony poprzez “Kup Teraz” przez osobę prywatną"

Swoją drogą ciekaw jestem jak się to skończy, historie z aukcjami na allegro są różne. Daj znać. Pozdrawiam

Polecam lekturę z zał.

 

uokik_zakupy_przez_internet_ulotka.pdf