Porada przy wyborze firewall'a

Potrzebuje porady: Używam teraz Kero Personal Firewall 4.0.14 Chciałbym zmienić go na program który jest:

1. W polskiej wersji językowej (lub ma spolszczenie)

2. Nie zajmuje dużo zasobów systemu.

3. Ma bardziej przydatne funkcje

Norton IS 2004 PL. Jst po polsku, ma przydatne funkcje a co do zasobów to każdy lepszy to większe obciążenie dla systemu :smiley:

Witam

– > Jeśli masz internet przez MODEM :frowning: to polecam ZoneAlarm

– > Ale jeśli masz stałą łącze i dostawcą internetu jest jakaś FIRMA to nie instaluj FireWall bo dostawca internetu musi mieć FireWalla na serwerze.

– > A jak masz neostrade lub DSL lub ISDN to zainstaluj ZoneAlarm.

…::Porada::…

Jak masz siec LAN i masz grupe roboczą WORKGROUP to nie instaluj zadnego z FireWAlli zakłucają one sieć LAN i prowadzi to do tego ze udostępnienie plików i drukarek oraz otoczenie sieciowe przestaje być użyteczne. FireWall blokuje SIEC LAN i zakłuca :lol:

Jeżeli chcesz kożystać z programu darmowego to kerio jest jak najbardziej na miejscu. Możesz używać ewentualnie Zone Alarm (też po polsku). Zresztą jak jesteś w sieci to kerio napewno sprosta swojemu zadaniu. :smiley: :smiley: :smiley:

Jak masz może za dużo piniędzy to polecam wykupić subskrypcję w Symantrec na Nortona Internet Security 2004. Ale jak zapewne wiesz to spory wydatek. :frowning: :frowning: :frowning:

Małem najnowszą wersje zone alarm ale ona nie była po polsku nawet spolszczenie nie dało się załatwić. Ale jak znasz polską wersje lub spolszczenie to nipisz gdze.

ja tam polecam Outposta :stuck_out_tongue:

Z tego co wiem to spolszczenie do zone jest ale dla starszych wersji.

http://www.polskie-wersje.net2000.pl/pr … ealarm.htm :smiley: