Porada przy wyborze firewall'a

(Szarek) #1

Potrzebuje porady: Używam teraz Kero Personal Firewall 4.0.14 Chciałbym zmienić go na program który jest:

1. W polskiej wersji językowej (lub ma spolszczenie)

2. Nie zajmuje dużo zasobów systemu.

3. Ma bardziej przydatne funkcje

(system) #2

Norton IS 2004 PL. Jst po polsku, ma przydatne funkcje a co do zasobów to każdy lepszy to większe obciążenie dla systemu :smiley:

(Sbar) #3

Witam

-- > Jeśli masz internet przez MODEM :frowning: to polecam ZoneAlarm

-- > Ale jeśli masz stałą łącze i dostawcą internetu jest jakaś FIRMA to nie instaluj FireWall bo dostawca internetu musi mieć FireWalla na serwerze.

-- > A jak masz neostrade lub DSL lub ISDN to zainstaluj ZoneAlarm.

..::Porada::..

Jak masz siec LAN i masz grupe roboczą WORKGROUP to nie instaluj zadnego z FireWAlli zakłucają one sieć LAN i prowadzi to do tego ze udostępnienie plików i drukarek oraz otoczenie sieciowe przestaje być użyteczne. FireWall blokuje SIEC LAN i zakłuca :lol:

(lazikar) #4

Jeżeli chcesz kożystać z programu darmowego to kerio jest jak najbardziej na miejscu. Możesz używać ewentualnie Zone Alarm (też po polsku). Zresztą jak jesteś w sieci to kerio napewno sprosta swojemu zadaniu. :smiley: :smiley: :smiley:

Jak masz może za dużo piniędzy to polecam wykupić subskrypcję w Symantrec na Nortona Internet Security 2004. Ale jak zapewne wiesz to spory wydatek. :frowning: :frowning: :frowning:

(Szarek) #5

Małem najnowszą wersje zone alarm ale ona nie była po polsku nawet spolszczenie nie dało się załatwić. Ale jak znasz polską wersje lub spolszczenie to nipisz gdze.

(inż. Piniol) #6

ja tam polecam Outposta :stuck_out_tongue:

(lazikar) #7

Z tego co wiem to spolszczenie do zone jest ale dla starszych wersji.

http://www.polskie-wersje.net2000.pl/pr ... ealarm.htm :smiley: