Porada w sprawie wyboru dysku zewnętrznego

Witam ekspertów od sprzętu :slight_smile:

właśnie wybieram zewnętrzny dysk na internecie. ma mi służyć jako przechowalnia moich plików. zastanawia mnie ta pozycja:

http://www.allegro.pl/item462020598_500 … b_hit.html

na stronie są dwie rzeczy które mnie zastanawiają (czyt. których nie rozumiem), a mianowicie -

  1. zielony napis “Obudowa nie posiada żadnego wentylatora ! Dlatego możesz być pewny, że jest bardzo cichy.” co to oznacza? to oznacza że dysk nie ma w ogóle wiatraczka w środku? skoro tak to chyba nie będę mógł na nim za długo popracować, bo się będzie przegrzewał, prawda?

  2. napis: “Zasilacz sieciowy z kablem zasilającym” - czy to znaczy że dysk jest zasilany kablem usb podłączonym do komputera czy jest zasilacz wtykany do gniazdka? jeśli to to pierwsze, to czy ma to wpływ na stabilność dysku? nie sypnie się po paru miesiącach?

jeżeli chodzi o rozwiązanie z dyskiem zewnętrznym to preferuję rozwiązanie kieszeń + dysk, wychodzi na to samo a zawsze można dysk “nieco” przyśpieszyć wyjmując z kieszeni i podpinając do komputera. Przy takim rozwiązaniu proponuję:

Kieszeń dysk

ciekawe ciekawe. może się tym zainteresuję. ale co z moimi pytaniami 1 i 2? również chciałbym znać opinię na ten temat :slight_smile: