Poradnik jak przyspieszyć windows 10 - czy to prawda?

(Bartosz82) #1

Oglądałem dziś kilka poradników na temat przyspieszania uruchamiania i działania systemu windows 10 na YouTube i zastanawiam się, czy to co tam omawiają jest skuteczne. Chodzi mi dokładnie o dwie rzeczy:

1) msconfig -> zakładka Rozruch i zaznaczamy okienko Rozruch bez interfejsu GUI

Co to da i co dzięki temu zyskam ? czy wtedy nie będę widział logo windowsa ?

2) msconfig -> zakładka Rozruch -> opcje zaawansowane i zaznaczamy okienko Liczba procesorów:

i z listy następnie wybieramy 2, 4 albo 8 i dajemy OK

Czy to skutkuje i faktycznie szybciej windows się uruchamia ? Proszę o odpowiedzi w tym temacie.

(rgabrysiak) #2

Ad.2:

Koniec z “przyspieszaniem” bootowania

Optymalizacja Windows – obalamy mity

(Bartosz82) #3

Ok, czyli rozumiem, że jeśli chodzi o punkt 2 to nic to nie daje i nie mam co liczyć na “przyspieszenie”.

A co powiecie na temat punktu numer 1 ?

(sadaj72) #4
  1. Kupić SSD

Naprawdę działa

Tak zupełnie poważnie, to win 10 śmiga całkiem nieźle nawet na wiekowym sprzęcie. Jeżeli masz problemy to może czas dokonać ‘modernizacji’ sprzętu.

(daras28-82) #5

Wyłączenie Gui daje tylko tyle że nie widać ekranów startowych.

Czas pozostaje bez zmian.

Na płynność pracy pozytywnie wpływa dodanie pendraka i uruchomienie na nim funkcji “ready boost”.

Poza tym szybkości odczytu z dysku nie zmienisz a głównie to ma wpływ na szybkość odpalania systemu i aplikacji.

Ready boost jest półśrodkiem który zauważalnie przyspiesza pracę systemu na zwykłym dysku.

Środkiem ostatecznym jest SSD.

Najprostszą metodą jest utrzymywanie systemu bez śmieci, mam tu na myśli zbędne aplikacje, powyłączanie zbędnych usług. Usługi można powyłączać w msconfig. Mając 8GB ramm można wyłączyć plik wymiany, mam tak zrobione i pamięć zajętą do 5GB. Ale jak wyżej wspomniano aby windows chodził szybciej dobry dysk SSD.

(Bartosz82) #7

krisp a ty u siebie też masz powyłanczane usługi w windows ? i jakiego używasz windowsa ?