Poradnik o programowaniu aplikacji dla Symbian^3

Witam,

Szukam poradnika (najlepiej po polsku) o programowaniu aplikacji dla systemu Symbian^3. Czytałem, że można także programować w HTML, to prawda?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

w htmlu to co najwyżej możesz se wyświetlić jakiś tekst i ew. oskryptować.

Ściągnij najpierw SDK dla swojego Symbiana, potem Qt Creatora i w nim możesz tworzyć graficzne aplikacje. Biblioteka dość łatwa.

Szukaj pod hasłami S60 SDK Qt

Dzięki, a Qt dla S60 i S^3 jest takie samo? Bo aplikacje z S^3 na S60 nie działają.

Jak zainstalujesz odpowiednie SDK i to będzie działać.

http://labs.qt.nokia.com/2010/10/18/qt- … available/

http://www.developer.nokia.com/Resource … bian_SDKs/

Ok, wielkie dzięki.

A może macie jakieś propozycje na aplikacje? W planach mam pierdzącą poduszkę i kalkulator.

Wygodna aplikacja do smsowania z widokiem w formie konwersacji, obsługująca uproszczone kodowanie znaków, z przyciskami sterującymi kursorem w edytorze treści i w edytorze nowych słów, a przede wszystkim stabilna.

A SMS Thread przeportowana z SE Vivaz Ci nie wystarcza? Bo na początek zajmę się prostszymi aplikacjami, a te trudniejsze zostawię na później.

Zastanów się czy warto, bo później to ta zacofana platforma upadnie.

A widziałeś Symbian Anna lub Belle? Jak Nokia się postara i da lepsze procesory i więcej RAMu to ta platforma wyjdzie na prostą. A poza tym Qt jest jeszcze wykorzystywane w MeeGo i chyba w S40 i być może będzie wykorzystywana w WP7.

MeeGo ma niewiele telefonów, S40 nie jest kompatybilne w pełni z S60, a sam Symbian będzie wspierany jeszcze góra kilka lat. NOKIA się sprzedała micro$oftowi.

Ale sama biblioteka Qt jest b. dobra na desktopy, więc warto. A programowanie na telefon, a symbiana niewiele się różni (można nawet zrobić jedną aplikację na wszystkie obsługiwane platformy bez większego kombinowania).

Telefony z MeeGo mają być dopiero w 2012 roku, Symbian będzie wspierany do co najmniej 2016 roku. Wiem, że NOKIA się sprzedała MS.

Qt jest też wykorzystane w KDE.

Rzeżączka jest rzeżączką bez względu na to jak się ją nazwie.

Wiem, że genialni inżynierowie Nokii wreszcie odkryli, że ludzie potrzebują konwersacji SMS (równie epokowe jak wynalezienie MMSów przez Jobsa w zeszłym roku), szkoda tylko, że nadal nie potrafią zrobić klawiatury ekranowej.

Platformę możliwość dostosowania do swoich potrzeb, dostępność i łatwość tworzenia aplikacji. Nokia tego nie ma. Toporności, ułomności i zacofania oprogramowania nie zmieni nawet terahercowy procesor.

Ssstraszne.

Gdyby sami potrafili zrobić system operacyjny i wyprodukować smartfona, to nie musieliby szukać sojuszników. Ale nie potrafią, więc potrzebują pomocy.

Cześć! I co, udaje się komuś to tworzenie aplikacji? Czy jest wogóle jeszcze k?toś, kto używa telefonu Nokia z Symbianem S60v3? Przydała by mi się pewna aplikacja, która była by podobna do TapinRadio na PC, chodzi mi konkretnie o jakiś program umożliwiający słuchanie radia internetowego. Ogólnie rzecz biorąc, niby jakieś są, ale albo nie działają, albo nie ma w nich polskich stacji, albo trzeba się rejestrować, a potem i tak się okazuje, że aplikacja nie działa. 

Wiecie coś na temat jakiegoś konkretnego programiku

Byłbym bardzo wdzięczny.