Poradniki ogólne na YT?

(CaKiPT) #1

Witam wychodzę z inicjatywą stworzenia własnego kanału na platformie YouTube, na którym będę pokazywał jak rozwiązać dany problem, jak wyczyścić PC z kurzu, jak i zbędnych śmieci w komputerze, co wy na to ?
Podsuwajcie pomysły dotyczące tego, z góry dzięki :slight_smile:

(Astor44) #2

Przecież tego jest kupa i to dla niemal każdego komputera (laptopa) oddzielnie i po kilka razy. Słowo hasło to “disassembly”, np. [firma, model komputera (laptopa), disassembly] i… wszystko jasne.

(CaKiPT) #3

Tak ale specjalnie z dedykacją dla dobreprogramy, bo widzę że co chwile pojawiają się wątki typu: Nie działa mi komputer, a przyczyną okazuje się nie dociśnięty procesor, ram czy inne duperele…

(blumberplumber) #4

Jestem za. Spróbuj sobie - nic nie zaszkodzi. Sam mam kanał na YT, na którym są filmiki o tematyce przede wszystkim Androidowej, ale nie tylko.
Link:
https://www.youtube.com/channel/UC3W3lZf_G7e_fDNMPgQNx5g?view_as=subscriber

Może obejrzysz coś i dasz sub’a lub komentarz chociaż?

(~MacG) #5

Co rozumiesz przez:

Jeśli we filmach ma pojawiać się nawiązanie i wzmianka o DP czy że są tworzone na rzecz DP to radzę najpierw napisać do redakcji co oni o tym myślą bo zaczną oglądać sponsorzy, firmy i znowu będzie afera że ktoś się podszywa pod pracowników. Druga sprawa to kasa z YT przy wykorzystaniu marki DP.

Co do samego pomysłu to chyba wszystko zostało powiedziane. Próbujesz wbić się w rynek który jest tak przesycony że tak na prawdę nic nie ugrasz bez bardzo profesjonalnego podejścia i rad.

(CaKiPT) #6

Jeżeli chodzi o profesjonalnego podejścia, to posiadam trochę doświadczenia z komputerami jak i z montażem filmów, mam do tego specjalnie kupiony Program.
Nie chcę się dopisywać do DB tylko, nagrywać poradniki xD

(~MacG) #7

To nagrywaj. Spróbuj, zobacz jaka będzie krytyka. Nie spróbujesz to nie dowiesz się czy warto.

(CaKiPT) #8

tak ale zostaje kwestia grafiki, i czy w ogóle to będzie przydatne

(~MacG) #9

Grafiki?

Czy będzie przydane? Wszystko zależy od wiedzy którą będziesz chciał przekazać. Jeśli przekaz będzie miał sens to zapewne ktoś skorzysta patrząc na to jak YT reklamuje nowe kanały.

(Michal_88) #10

Masz ochotę rób, od tego jest YT.

Natomiast jak nie zrobiłeś nawet jednego filmiku, a już się pytasz o pomysły, no to raczej słabo.

(blumberplumber) #11

@CaKiPT No ja zacząłem dosłownie spontanicznie, bez jakichś wielkich przygotowań. Odpaliłem rejestrowanie i poszło. Ja bym na twoim miejscu spróbował. Nic cię to nie będzie kosztowało, a jak uznasz, że to nie dla ciebie to po prostu przestaniesz i tyle.