Poradniki ogólne na YT?

Witam wychodzę z inicjatywą stworzenia własnego kanału na platformie YouTube, na którym będę pokazywał jak rozwiązać dany problem, jak wyczyścić PC z kurzu, jak i zbędnych śmieci w komputerze, co wy na to ?
Podsuwajcie pomysły dotyczące tego, z góry dzięki :slight_smile:

Przecież tego jest kupa i to dla niemal każdego komputera (laptopa) oddzielnie i po kilka razy. Słowo hasło to “disassembly”, np. [firma, model komputera (laptopa), disassembly] i… wszystko jasne.

Tak ale specjalnie z dedykacją dla dobreprogramy, bo widzę że co chwile pojawiają się wątki typu: Nie działa mi komputer, a przyczyną okazuje się nie dociśnięty procesor, ram czy inne duperele…

Jestem za. Spróbuj sobie - nic nie zaszkodzi. Sam mam kanał na YT, na którym są filmiki o tematyce przede wszystkim Androidowej, ale nie tylko.
Link:
https://www.youtube.com/channel/UC3W3lZf_G7e_fDNMPgQNx5g?view_as=subscriber

Może obejrzysz coś i dasz sub’a lub komentarz chociaż?

Co rozumiesz przez:

Jeśli we filmach ma pojawiać się nawiązanie i wzmianka o DP czy że są tworzone na rzecz DP to radzę najpierw napisać do redakcji co oni o tym myślą bo zaczną oglądać sponsorzy, firmy i znowu będzie afera że ktoś się podszywa pod pracowników. Druga sprawa to kasa z YT przy wykorzystaniu marki DP.

Co do samego pomysłu to chyba wszystko zostało powiedziane. Próbujesz wbić się w rynek który jest tak przesycony że tak na prawdę nic nie ugrasz bez bardzo profesjonalnego podejścia i rad.

Jeżeli chodzi o profesjonalnego podejścia, to posiadam trochę doświadczenia z komputerami jak i z montażem filmów, mam do tego specjalnie kupiony Program.
Nie chcę się dopisywać do DB tylko, nagrywać poradniki xD

To nagrywaj. Spróbuj, zobacz jaka będzie krytyka. Nie spróbujesz to nie dowiesz się czy warto.

tak ale zostaje kwestia grafiki, i czy w ogóle to będzie przydatne

Grafiki?

Czy będzie przydane? Wszystko zależy od wiedzy którą będziesz chciał przekazać. Jeśli przekaz będzie miał sens to zapewne ktoś skorzysta patrząc na to jak YT reklamuje nowe kanały.

Masz ochotę rób, od tego jest YT.

Natomiast jak nie zrobiłeś nawet jednego filmiku, a już się pytasz o pomysły, no to raczej słabo.

@CaKiPT No ja zacząłem dosłownie spontanicznie, bez jakichś wielkich przygotowań. Odpaliłem rejestrowanie i poszło. Ja bym na twoim miejscu spróbował. Nic cię to nie będzie kosztowało, a jak uznasz, że to nie dla ciebie to po prostu przestaniesz i tyle.