Porady cz. 41 ( Gry i:"could not load OpenGL subsystem)

Jeżeli przy próbie uruchomienia gry 3D nagle pojawi wam się okienko z komunikatem następującej treści: "could not load OpenGL subsystem" to można postąpić następująco:

A) “Zbadać” czy posiadana przez nas karta graficzna spełnia wymagania sprzętowe gry.

B) Zainstalujmy najnowszą wersję sterownika karty graficznej.

C)* Możemy również sprawdzić czy w systemie jest ustawiona co najmniej 16 - bitowa głębia

barw.

*c - Panel sterowania -> Ekran -> Ustawienia -> Kolory (W lewym dolnym roku, koło “Obszaru ekranu”).

D) Istenieje także możliwość, że nasza karta graficzna nie obsługuje interfejsu OpenGL, bądź brakuje sterownika tegoż OpenGL.

istnieje możliwość e że crak naszej gry jest pisany pod win 98 a my mamy xp patrz niektóre wersje moha

Rujek na tym forum dyskutujemy o legalnym oprogramowaniu.

Ja mam podobny problem z Counter-Strike 1.6 kiedy dołączam sie do servera gra wychodzi do windows i wyskakuje błąd.Po restarcie kompa kiedy chce wlaczyc csa pisze “the game has detected that the previous attempt to start openGL video mode failed.The game will now run in software mode”.Klikam ok i jest przestawione na Software co i tak moge zmienic w opcjach na openGL. Może mam zepsutą karte graficzną?