Porady nt Interfejsu Metro w Windows 8

Witam. Zamierzam w niedługim czasie przybrać się do instalacji Windows’a 8 na stacjonarce. W tym miejscu chciałbym znać opinię tych użytkowników, co korzystają już z 8-ki, a mianowicie:

 

  1. Przy próbie upgrade’u jest możliwość zachowania plików. Jakiego rodzaju pliki można zachować wykonując upgrade systemu ze starszego na Windows 8?

  2. Jakie porady moglibyście dać osobom, które będą przesiadali się z XP/Vista/7 na Win8(głównie chodzi mi o interfejs metro)?

 

Każda porada mile widziana.

 

Pozdrawiam

 

shymko.

  1. Zainstalować sobie przycisk Start :slight_smile:

@1 - http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/upgrade-to-windows-8

Warto instalować przycisk Start aktualizując z 8 do 8.1? Jest sens? Chciałbym trochę zgłębić wiedzę na temat tak nielubianych “kafelków”, żeby nie były mi takie straszne.

Kafelki nie są straszne. Ich obsługę pojęła nawet moja 70 letnia teściowa. Ale nawet ona stwierdziła że jest to cyt. “niepotrzebnie pokręcone”.

Veers, jakie porady dałbyś osobom, które dopiero będą zaczynać z 8 i kafelkami?

Żadnych. To jest kwestia mocno indywidualna. Jednym podobają się od razu, innych odrzuca i instalują dodatkowe menu start. Trzecie wyjście jest dla leniwych (czyli dla mnie): nie podoba mi się (no - oczywiście mowa o desktopie - bo na tabletach to jest jednak fajna rzecz), nie instaluję dodatkowych programów mających przywrócić jakieś dodatkowe funkcjonalności. Win 8.1 pozwala na start do desktopu, i tam sobie urządzam to co mi potrzebne. Do ekranu Start zaglądam może kilka razy na tydzień.