Porady nt Interfejsu Metro w Windows 8


(shymko) #1

Witam. Zamierzam w niedługim czasie przybrać się do instalacji Windows'a 8 na stacjonarce. W tym miejscu chciałbym znać opinię tych użytkowników, co korzystają już z 8-ki, a mianowicie:

 

  1. Przy próbie upgrade'u jest możliwość zachowania plików. Jakiego rodzaju pliki można zachować wykonując upgrade systemu ze starszego na Windows 8?

  2. Jakie porady moglibyście dać osobom, które będą przesiadali się z XP/Vista/7 na Win8(głównie chodzi mi o interfejs metro)?

 

Każda porada mile widziana.

 

Pozdrawiam

 

shymko.


(Niewiadowski) #2
  1. Zainstalować sobie przycisk Start :slight_smile:

(Veers) #3

@1 - http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/upgrade-to-windows-8


(shymko) #4

Warto instalować przycisk Start aktualizując z 8 do 8.1? Jest sens? Chciałbym trochę zgłębić wiedzę na temat tak nielubianych “kafelków”, żeby nie były mi takie straszne.


(Veers) #5

Kafelki nie są straszne. Ich obsługę pojęła nawet moja 70 letnia teściowa. Ale nawet ona stwierdziła że jest to cyt. “niepotrzebnie pokręcone”.


(shymko) #6

Veers, jakie porady dałbyś osobom, które dopiero będą zaczynać z 8 i kafelkami?


(Veers) #7

Żadnych. To jest kwestia mocno indywidualna. Jednym podobają się od razu, innych odrzuca i instalują dodatkowe menu start. Trzecie wyjście jest dla leniwych (czyli dla mnie): nie podoba mi się (no - oczywiście mowa o desktopie - bo na tabletach to jest jednak fajna rzecz), nie instaluję dodatkowych programów mających przywrócić jakieś dodatkowe funkcjonalności. Win 8.1 pozwala na start do desktopu, i tam sobie urządzam to co mi potrzebne. Do ekranu Start zaglądam może kilka razy na tydzień.