Porady w przyśpieszeniu laptopa

Witajcie. Jestem nowy i nie wiem czy to dobry, więc przepraszam jeśli jest zły. Mam laptopa marki HP a dokładnie HP Pavilion dv6-6b60ew. Czuję się jakoś oszukany, ponieważ strasznie wolno chodzi gdy gram przez co jestem zmuszony grać w taką grę jak Ghost Recon Online na minimalnych. Patrzyłem na testy i tam wydajność była znacznie większa. BF3 na low miał ok. 35 fps. Jeśli ja bym zagrał to pewnie byłoby jakieś 10fps. Bardzo proszę o porady. Na koniec chciałbym się zapytać jaki jest najlepszy producent laptopów pod względem mniejszości własnego oprogramowania w laptopach jak to ma HP.

Pobierz HW Monitor i podaj temperatury :slight_smile:

Mam CoreTemp i w idle mam ok 35 stopni a przy graniu skacze do 70. To są temp. procka

Obraz z HWmonitor

http://imageshack.us/photo/my-images/19 … uurps.png/

Ten model pewnie ma Switchable Graphics to znaczy dwie karty graficzne radeona 6770 do gier i intela z CPU do pracy poza nimi i problem pewnie jest taki, że sterownik nie przełącza na radeona w trakcie grania i grasz na słabym intelu.

Czy masz zainstalowane sterowniki do karty Intela oraz do Radeona?

Czy masz pod prawym myszki na pulpicie Konfiguruj Switchable graphics?

Jeżeli nie wejdź do BIOSu i poszukaj opcji Switchable Graphics i ustaw na Fixed wtedy będzie używać tylko Radeona.

Twój screen bardzo mnie utwierdza w tym o czym właśnie napisałem.

Najlepiej usuń sterownik do Intela oraz Radeona(jeżeli w ogóle jest zainstalowany) następnie pobierz:

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp55001-55500/sp55098.exe - INSTALUJ JAKO PIERWSZE

RESTART LAPTOPA

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp55001-55500/sp55092.exe - INSTALUJ JAKO DRUGIE

Miałem fabrycznie zainstalowane sterowniki od radeona i mam opcję przełączania grafiki. Mam ustawione, żeby korzystał z radeona ale i tak krucho z wydajnością

Ty korzystasz tylko z nvidi?

Nie bo u mnie sterownik działa bezbłędnie i przełącza idealnie.

Dodane 21.09.2012 (Pt) 18:53

Trochę dziwna metoda, ale puść Indeks wydajności w Windowsie i powiedz jaką ocenę dostaje laptop w polu wydajności w grach :slight_smile:

Pokazuje mi ocenę 6,6. Czy to dobra ocena?

Na tyle dobra, że gry powinny Ci chodzić przyzwoicie ja mam 6.4 i w BF3 gram na 30-40 fps.

I jest zgodna z tym co Twój Radeon potrafi.

Szkoda, że nie mam BF3 to bym przetestował. Jeśli tak dobrze jest to dlaczego tak słabo ? Myślę, że to przez oprogramowanie HP

Dodam, że mam ok. 90 procesów w pulpicie

Ja bym wywalił wszystko co ma HP w nazwie (pewnie wiele osób mnie skrytykuje), ale jak dla mnie to nie potrzebny syf.

Ja mam tylko 47 procesów i nic z Packard-Bella zainstalowanego.

Powiedz jeszcze jakie masz użycie procesora przy tylu procesach i pamięci?:slight_smile:

Właśnie zakończyłem rozgrywkę na maksymalnych i mam ok. 35 fps ze spadkami nagłymi nawet gdy stoję w miejscu do 18fps. Trochę mam powyłączane z tego HP. Normalnie pamięci zabiera mi 33%, a procesor teraz przy zminimalizowanym firefoxie mam tak w okolicach 3%

Dodane 22.09.2012 (So) 18:41

Jak mogę wyłączyć usługi HP?

Dodane 26.09.2012 (Śr) 16:25

Zapomniałem że w trakcie pomiary fps miałem włączony program game booster