Porblem z IFRAME

Czy istnieje możliwość wywołania strony www dajmy na to: strona2.htm z zadanym iframe - czyli na stronie strona1.htm klikam w link nr1 i otwiera mi się strona2.htm z iframe w którym jest obrazeknr1.jpg; a jeśli na stronie1.htm kliknę w link nr2 to ma się otworzyć ta sama strona2.htm tylko w iframe ma być obrazeknr2.jpg ?

spróbuj troszkę dokładniej opisać problem

pogubilem sie w tym!:confused: napisz zrozumialej.

duzo z tego rozumiem :roll:

ja chyba wiem o co chpodzi…

tak, da się tak, ale tylko za pomocą PHP

postaram się jeszcze raz opisać problem:

na stronie pierwsz.htm są dwa linki do strony druga.htm

po wybraniu pierwszego ma się załadować druga.htm a w niej iframe z obrazkiem obr1.jpg

a po wybraniu drugiego linku ma się załadować też druga.htm ale w iframe ma być obrazek obr2. jpg

______________________

trochę jak wywołanie kotwicy na stronie np wywołujemy druga.htm#srodek

to wiadomo co się stanie - z tą różnicą że ja potrzebuję aby zmieniała się zawartość iframe znajdującego się na stronie druga.htm

Raczej nie obędzie się tu przykładowo bez php…

Najprostszy chyba sposób właśnie w php:

Teraz by otworzyć zadany obrazek w ramce korzystasz z linku:

:wink:

rozumiem ideę i bardzo mi się podoba ale moja znajomość php ogranicza się narazie do przepisania kodu a w tym przypadku zamiast zawartości iframa wyświetla mi się takie coś:

"; ?>

podejżewam że może jakiś znak interpunkcyjny został pominięty, niestety sam tego nie potrafię poprawić.

Jeśli będziesz miał moment zerknij jeszcze na to - dzięki.

p.s. mam to oczywiście na serwerze z PHP

Test Link - obr1

Test Link - obr2


Wszystko działa - extra. Naprawdę się naszukałem zanim znalazłem kogoś kto rozwiązałby ten problem- Dzięki