Poręczenie kredytu

Witam Razem z moja kobieta planujemy za pół roku starać się o kredyt hipoteczny na remont domu. Ostatnio bliska osoba z rodziny poprosiła nas o poręczenie jej kredytu na budowę domu. I tu mam pytanie : jak ewentualne poręczenie kredytu wpłynie na naszą zdolność kredytową?

Zadzwoń do banku, ale na pewno spadnie twoja zdolność kredytowa na czas poręczenia i to bardzo.

Za portalem money.pl

Czy poręczenie kredytu obniża zdolność kredytową? Fakt, że poręczysz komuś kredyt, zostanie odnotowany w Biurze Informacji Kredytowej. W konsekwencji Twoja zdolność kredytowa spadnie, ponieważ zobowiązanie to zostanie dołączone do puli Twoich aktualnych zadłużeń. W oczach banku lub innej instytucji finansowej Ty jako żyrant możesz w każdej chwili zostać pociągnięty do odpowiedzialności za spłatę długu . Dzieje się tak nawet wówczas, gdy poręczony kredyt jest spłacany terminowo .

Nie ma czegoś takiego jak poręczenie kredytu. To skrót myślowy ! Stajesz się normalnie wspolkredytobiorcą i rata jest widoczna w bik i obciąża Twoją zdolność, mimo, że fizycznie nie dokładasz ani złotówki.
Wpłynie tak, że będzie to równoznaczne z obniżeniem lub utratą zdolności kredytowej. W końcu solidarnie będziecie odpowiadać za dług. Jeżeli ta osoba przestanie spłacać to bank szybko o was sobie przypomni.
Tak wiec polecam dobrze się nad tym zastanowić.
http://razdwakredyt.pl/ogolnie-o-finansach/czy-warto-byc-zyrantem/

2lajki

Na wypadek jeszcze może weksel in blanco? A Tobie kto potem pomoże w kredycie, jak Ci spadnie zdolność i będziesz zobowiązany co do kredytu “bliskiej osoby” z rodziny?
Sorry, oddać nerkę, krew itd. ale na kredyt? Odmów.