Poroblem z siecia cd + zakup routera wifi

Witam :slight_smile: Mam problem z komputerem stacjonarnym, który przekazuje laptopowi internet (siec LAN). Wszystko ładnie mi chodziło do czasu kiedy oba komputery zaraziły się wirusem. Od tego monetu komputer stacjonarny w którym mam 2 karty sieciowe ( pierwsza jest podłączona do modemu kablowego Motorola a druga daje internet mojemu laptopowi i to wszystko jest zrobione bez routera - ze względu na koszty) Lecz niestety mój komputer stacjonarny “matka” blokuje internet laptopowi. A objawia się to tak. Jak pierwsza karta sieciowa jest włączona to internet komputer “matka” ma, natomiast jak u niego włącze drugą kartę sieciową to zaburza pracę tej pierwszej karcie sieciowej i wogóle nie mam internetu w komputerze. Lecz jeśli wyłącze ta drugą kartę sieciową to internet na tej pierwszej mi powraca i wszystko jest ok. Dziwne jest też to, że jak odinstaluje druga kartę a pożniej zainstaluje ją z powrotem i ustawię ją na sztywno (czyli nr IP, bramka sieci itd) to nagle internet na laptopie działa. Ale jak już zresetuje kompa, to internet się sypie i muszę wtedy 2 karte odłączyć abym mogła mieć w tej pierwszej internet. Błagam Was doracie mi cos bo oszaleje :slight_smile: Od instalowalam firewalla i program antywirusowy i nic, problem jest ten sam :((( Może ktoś wie w czym tkwi problem, naprawdę jestem załamana, bo laptop jest mi potrzebyn do pracy.

A teraz drugi temat - router wifi

Czy jeśli zainwestuje w kupno routera wifi, który bedzie działał na tej karcie sieciowej co jest podłączona do modemu, to problem sam się rozwiąże? Z tego co wiem; router wystarczy podłączyc do modem kablowego a od niego skrętke do karty sieciowej (tej pierwszej) a później podłączyć pcmcia (też wifi :slight_smile: ) do laptopa i internet pownien działać bez zarzutu. Domyślam się (tutaj mam brak doświadczenia), że router będzie działał na IP dostarczonego od administratora sieci, natomiast laptopowi będe musiała ręcznie ustawić IP np. 192.168.0.1, chyba, że router sam przydzieli laptopowi nr IP? I teraz tak: znalazłam na allegro router wifi i pcmcia do laptopa i mam pytanie, czy to co wybrałam, może nadawć się do moje malej sieci? Na wszelki wypadek podaję linki jak te sprzęty wygladają, jakie są ich parametry itd. Link: http://www.allegro.pl/item125649419_rou … bacz_.html

I jeszcze pcmcia do laptopa: http://www.allegro.pl/item125127151_wif … od_ss.html

http://www.allegro.pl/item125127151_wif … od_ss.html

http://www.allegro.pl/item123439788_asm … gw_24.html

Będe wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, radę czy wskazówkę od Was moi mili. Pozdrawiam i dziękuje ślicznie z góry Maria :slight_smile: :wink:

podaj konfiguracje peceta i laptopa tzn. IP, brama, dnsy, maska oraz konfigurację zewnętrzną modemu, jakie masz karty sieciowe w pc obie na pci czy jedna zintegrowana?, jakie systemy operacyjne?, udostępniłaś internet na pc w ustawieniach?, zainstalowałaś sterowniki do płyty głównej? Trudno coś powiedzieć na podstawie tego co tu jest napisane.

Więc tak. Podaję konfigurację komputera stacjonarnego - “matka”

Adres IP: 192.168.0.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Bramka domyślna: 192.168.0.2

DNS: 217.113.224.35

217.113.224.3

Opis komputera: Komputer 1

Nazwa komputera: Maria

Nazwa Gr. roboczej: Dom

Konfiguracja laptopa:

Adres IP: 192.168.0.3

Maska podsieci. 255.255.255.0

Bramka domyślna: 192.168.0.2

DNS: 217.113.224…35

217.113.224.3

Opis komputera: Komputer 2

Nazwa komputera: Dorota

Nazwa Gr. roboczej: Dom

DNS kazał mi wpisać dostawca internetu, ponieważ inaczej internet nie będzie mi chodził na laptopie (tak powiedział). Sprawidziłam to i okazało się, że rzeczywiście muszę je wpisać

Na obu komputerach mam zainstalowany system windows XP Professional.

Co do kart sieciowych, sprawa wygłąda tak:

Na pececie stacjonarnym “matka” są 2 karty sieciowe. Jedna jest nie wiem jakiej firmy ponieważ było ona jak już kupowałam ten komputer. Oczywiście mogę ją normalnie wyjąć :slight_smile: A druga karta jest firmy PENTAGRAM HORNET, i byla kupowana przeze mnie.

Na laptopie jest karta sieciowa (nie PCMCIA) juz zintegrowana na stałe.

Do tych wszystkich kart nie posiadam sterownikow, ponieważ sam system wszystko wykrywa i instaluje.

Jeśli mogłeś byś jaśniej powiedzieć o co Ci chodzi z ustawieniami intenretu na pc? Cytuje: “udostępniłaś internet na pc w ustawieniach?”

Raczej nic nie pominęłam, więc ustawiłam wszystko co kazał mi mój informatyk (buu wyjechał). Wcześniej też takie mialam ustawienia i było OK :slight_smile:

Co do płyty głownej, mam GIGABYTE i oczywiście instalowałam do niej sterowniki, bo inaczej nie maiałabym karty muzycznej -jest izntegrowana

Modem jest Motoroli i wcale nie muszę go instalować, bo jest sterowany przez provaidera internetu. Ale facet powiedzial, ze jesli chce wykorzystac gniazdko, które jest na USB no to musze skorzystac z sterownikow, a tak to nie. I tak mam od zawsze.

Napisalam wszystko o co mnie prosiłeś. Jeśli masz pytania to pisz. Spróbuje dostarczyć Ci więcej informacji. Dziękuje ślicznie z góry Maria :slight_smile:

a po zresetowniu ustawienia drugiej karty, te sztywne są zachowane czy giną? Przede wszystkim puść pingi na oba kompy czy się widzą, resztę napiszę Ci wieczorem bo teraz nie mam czasu, może ktoś inny się odezwie pozdrawiam

Okej sprawdzę pingi w obu komputerach; zrobię to później bo mnie coś głowa boli. Wydaje mi się jednak, że się widzą bo mogę pliki przerzucać z jedego komputera na drugi i odwrotnie. Po zresetowaniu komputera ustawienia w protokole internetowym (TCP/IP) się nie zmieniają, ale zostaje zablokowany internet przez kartę sieciową nr 2 i przez to ta pierwsza najważniejsza nie pobiera wogóle internetu od modemu. I wlaśnie tutaj jest pies pogrzebany :frowning:

A propos kupna routera i PCMCI, czy ktoś może mi doradzić. Mam podać jeszcze raz te linki? Tam jest router za 92 zł i PCMCIA za 47.99 zł i nie wiem czy jest sens kupować za taką cenę. Chociaż by mi budżetowo bardzo pasowało. Naprawdę proszę Was o tą radę, bo jeśli, by mi to rozwiązało problem z którym się wlaśnie powyżej męcze, to było by mi lżej i na ręke, a poza tym miło jest mieć internet bezprzewodowy w domu. Dziękuje za pomoc Maria

jeżeli chodzi o pytanie “udostępnienia internetu na pc” PPM klikasz na ikonę połączenia sieciowego odpowiedzialnego za połączenie z internetem / u Ciebie modem / z wyświetlanego menu wchodzisz na właściwości na zakładce zaawansowane zaznaczasz pole “zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera” i wybierasz nazwę połączenia / poniżej /związanego z tym modemem / powinno Ci się wyświetlić /, drugie jak to nie pomoże zmień IP na pierwszym na 192.160.1 i na drugim na 192.160.0.2 / czasem system może szukać u Ciebie tego pierwszego IP, którego nie ma /, trzecie usuń bramę domyślną z pierwszego kompa, a na laptopie jako bramę wpisz IP komputera “matki”, czwarte usuń bramy na obu kompach, a na pierwszym zazanacz opcję, o której napisałem Ci na początku, co do sterowników systemowym bym nie ufał, najlepsze są z płyty i jeszcze jedno spróbuj przełożyć karty sieciowe w gniazdach, żeby nie były blisko siebie tylko w oddalonych, tylę Ci mogę doradzić z praktyki, co do zakupu sprzęt bez zarzutu, ale w praktyce różnie to bywa, radziłbym Ci kupić w jakimś sklepie gdzie przyjadą do domu skonfigurują, jak coś nie tak biorą z powrotem i przywożą ,aż do skutku, kupione na allegro nie zagara i co do kosza? lepiej dołożyć z 50 zł i spać spokojnie pozdrawiam

Nie wiem jakim cudem wpadłeś na te rozwiazania marek624, ale się udało :slight_smile: Wystarczyło, że zastosowałam sposób z… cytuje

i potem internet śmigał jak burza :slight_smile: Niestety doczasu jak system zrobil sie kulawy (brakowało mu paru bibliotek plus jakieś błędy ze sterownikami), a to wszystko przez to, że 2 razy wyłączyli mi prąd podczas pracy na komputerze w domu. I musiałam dzisiaj wszystko od nowa instalować. Na razie w nowo zainstalowanym systemie nie musialam zaznaczać opcji “zezwalaj(…)”, bo widocznie karta przestała pamiętać tamte wcześniejsze ustawienia. Lecz jeśli problem się powtórzy (a mam nadzieje, że nie), to już będe wiedziała co mam robić w takim przypadku. Podsumowując cała moją historię; chcę Ci marek624 bardzo, ale to bardzo podziękować za powyżesze Twoje sugestie. Bez nich nie dalabym sobie rady, ponieważ nie tak łatwo jest się skapnąć, jak się pierwszy raz spotkalo z taką systuacją. A co dopiero komuś pomagać na odległość; to jest spore wyzwanie. Jeszcze raz Ci ślicznie dziękuje i jak byś byl kiedyś w tarapatach komputerowych, to też postaram Ci pomóc o ile wiedza mi na tyle pomoże. 3maj się i do zobaczenia (jestem cała happy :slight_smile: ) Pozdrawiam Maria

Temat uważam za zamknięty. Dziękuje

Cieszę, się Lilu 21 , że mogłem Ci pomóc i dziękuję za Twój post, pozdrawiam serdecznie i jak najmniej kłopotów z kompami

:B-fly: Tobie rownież tego życzę (abyś nie musiał męczyć się komputerem tak jak ja to miałam) Dzięki :slight_smile: