Porównanie 2 zestawów komputerowych

To mój Obecny zestaw
Procesor: Intel Core i5-4690K (3500.0 MHz)
Płytayta główna: MSI Z97-G43 (MS-7816) (Intel Z97)
Pamiêæ: 8 GBytes (Tryb dwukana³owy) Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1866 GY1866D364L9A/4G
Dysk twardy: WDC WD10EZEX-60M2NA0 (953,869 MBytes (1000 GB))
WDC WD30EZRX-00SPEB0 (2,861,556 MBytes (3000 GB))
Napêd optyczny: TSSTcorp CDDVDW SH-224DB (DVD+R DL)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB (GP106-400) [GIGABYTE]
Karta dŸwiêkowa: Intel 9-series Chipset - High Definition Audio Controller [A0]
NVIDIA GP106 - High Definition Audio Controller
Karta sieciowa: RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC
Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black
Zasilacz to jakiś corsair Chyba 550 wat albo 450
Żeby zdjąć obudowe Musze robić remont w pokoju a mi sie nie chce a zgubiłem fakture. w sklepie już nie mam zamówienia w archiwum
Teraz zestaw numer 2


Pytanie brzmi czy taniej będzie rozbudować ten 1 zestaw do mocy tego 2
Czy kupić ten 2?
I pytanie Jeszcze do tego 2 zestawu Tam jest niby 10 w wersji home Czy nie lepiej dla niego gdyby on miał profesionala.
Komputer ma służyć do celów rozrywkowych

Osobiście uważam że, lepiej będzie dokupować części i z czasem go samemu złożyć. Możesz dokupić opcjonalnie dysk SSD (120GB na system powinien wystarczyć), RAM’y, procka i płytę główną. Obudowę, zasilacz (według mnie trochę słaby, ale jak daje radę to czemu nie), napęd optyczny i dyski twarde możesz dalej wykorzystać, a najwyżej gdzieś w przyszłości sobie wymienisz. Dzięki temu chwilowo zaoszczędzisz trochę pieniędzy i czasu na instalacje i konfigurację systemu. Wyłożenie prawie 8000 złotych (dla mnie) może być trudne.

Procek ja mam w wersji K mam go podkręconego na sztywno do 4Ghz
Obecnie na system mam 100GB i się mieszczę więc ssd może być mniejszy
Ramy to najtańsza zabawa Natomiast Czy na mojej płycie mogę coś szybszego ‘odczuwalnie’ Zamontować I jakby co jaki zasilacz byście polecili.
Aha czy ktoś by mi podał zestaw płyta i procesor Amd ale o takiej mocy jak I7 z tego 2 zestawu

Na swojej płycie możesz zamontować np. i7 4790k - jest niewiele lepsza, ma 8 wątków zamiast 4 co może trochę polepszyć grę, ale jest dosyć droga ok. 1500 zł, a jak dorzucisz około 600+800 zł to dostaniesz procka, ramy i płytę z drugiego zestawu, które są dużo lepsze (jak nie najlepsze za tę cenę). W sumie niecałe 3000 zł.

Zasilacz: sam korzystam z Chieftec PROTON BDF-750C również przy grafie GTX 1060 6GB, ale możesz wybrać coś słabszego, np. 600-650 wat powinny wystarczyć.

MSI X370 KRAIT GAMING+AMD RYZEN 7 1700 - konfiguracja jest trochę słabsza, ale i tańsza (sam procesor o 300zł).

I coś od siebie:
Co do zasilacza to musisz uważać na certyfikat, platinum czy gold to te z wyższej pólki, a silver czy bronze (mam takiego :frowning: ) są z niższej półki cenowej ale też dają radę. Co do rzeczywistego poboru mocy z zasilacza to jest różnie. Mój PC powinien zużywać przy 100% wydajności około 530 wat, a na mierniku poboru prądu cały zestaw PC (PC, monitor, głośniki itd.) było niecałe 230 wat, proponuję sprawdzić ile w rzeczywistości twój PC go zjada, możesz się zdziwić, a dodatkowo sprawdzisz czy jest jest sens zmieniać zasilacz.