Porównanie gier na pc i ps2

Witam. Nie wiem czy dobry dział ale… :smiley: Wracając do tematu chciałbym się dowiedzieć w którym przypadku będzie lepsza jakość grafiki i jak jest z przycinaniem się czy na Pc 1.8 GHz 128 karta grafiki i 2 GB ram i na ps2 na grze Need For Speed Undercover i Underground II. Jeszcze nie posiadam ps2 ale zamierzam kupić chciałem xboxa 360 ale mam za małe fundusze. Czy opłaca mi się kupować ps2 przy takim kompie jaki w tej chwili posiadam. Przez ile jeszcze będą wychodzić na ps2 jakieś gry. Proszę o szybką odpowiedź.

Mało informacji o komputerze, co to za grafika 128MB? A PS2 to już umierająca konsola.

Tak 128 Mb . Wiem ze już ma swoje lata ale wcale nie muszę grać w jakieś nowe gry i to najważniejsze czy konsolka jest lepsza od mojego kompa PS system windows xp pro

Ale 128MB to nie jest żadna informacja. Ja muszę wiedzieć, jaki model karty graficznej posiadasz, by porównać twój komputer do konsoli. Potrzebuję także model procesora, czy karta graficzna jest na AGP, czy na PCI-E i wiele dokładniejszych informacji.

A sory nie jestem do końca obeznany w tych sprawach to będzie asus x1050 series tak przynajmniej piszę :slight_smile:

Podaj jeszcze model płyty głównej, a także procesora. Obydwie rzeczy sprawdzisz za pomocą programu CPU-Z. Model procesora w zakładce CPU, model płyty głównej w zakładce Mainboard. Podaj także model zasilacza, by to sprawdzić otwórz boczną ściankę obudowy i spisz, co jest zawarte na tabliczce.

AMD sempron 3200+ socket am2, model płyty M2N8-VMX zasilacz colorsit en60950 350 W

Cóż… sprzęt zbyt nowy nie jest, co wcale nie oznacza, że jest zły. Zależy, w co chciałbyś na nim grać, NFS: UG2 na pewno będzie działał na najwyższych detalach, Undercover raczej nie. Procesor i grafikę można by podkręcić, ale ja się na zasilaczach nie znam. Porównywanie komputera do konsoli jest praktycznie bezsensowne, bo chodź konsola posiada procesor 299MHz, 4MB grafiki i 32MB RAM, to działają na niej tytuły takie, jak GTA: SA, ponieważ są odpowiednio pisane pod konsolę, a spróbuj odpalić tą grę na PC o podobnych parametrach do konsoli.

No właśnie NFS u2 mam i na kompie chodzi dobrze a więc dla porównania pytam się jak by to wyglądało na konsolce. Czyli ze GTA SA będzie lepiej chodziło na konsoli bo na kompie na średnich się tnie. A próbowałem podkręcać ale zasilacz jest jak by no name jak podkręciłem na 2.0GHz to już komp się nie włączył. No dobra może jakieś konkrety chciałbym pograć w undercouvera, pes 2010 fifa 2010 call of duty 3 lepiej będzie wyglądało na konsolce niż cod 2 na pc. A i jak ze sterowaniem w cod bo jestem przyzwyczajony myszką a tu nagle pad??

Call Of Duty nie ma na PC, a na PS2 jest to bardzo uboga wersja. Jeśli mam być szczery, to lepiej jeszcze wstrzymaj się z kupnem PS2, uzbieraj trochę i kup używanego Xboxa 360, lub PS3.

Ale pod jakim wzgledem uboga z misjami grafa czy jeszcze w czyms innym. no moze bym uzbieral ale tak prawde mowiac to nie mam zabardzo z czego chociarz nie tak szybko a konsolka przydala by sie na swieta

Uboga w misje i grafikę, zresztą czego można wymagać od takiego procesora graficznego. Mógłbyś też pieniądze przeznaczyć na modernizację sprzętu.

No mógł bym ale szczerze mówiąc to napaliłem się na konsolkę bo na kompie już nie mam w co grać

Ja już wspominałem, że teraz bez sensu jest kupować PS2, ponieważ nawet jeśli wychodzą nowe tytuły, to są bardzo okrojone pod względem rozrywki, jak i graficznym.