Porównanie i ocena komputerów

Zwracam sie do Was z prośbą o porównanie tych komputerów i stwierdzenie który jest lepszy. Poniżej zamieszczam konfiguracje:

KOMPUTER 1:

Płyta Główna: ECS P4M890T-M

Procesor : Intel Core Duo 2 E6300

Pamieć : DDR2-533 512MB

Karta Graficzna: Palti 7100GS 128D3

Czytnik 8in1

Dysk Twardy: 250GB Hitachi

Naped optyczny : DVD-RW Samsung SH-S182

KOMPUTER 2

Procesor - Intel Core 2 Duo 1.86GHz “E6300”, 2MB Cache

System Operacyjny - Mandriva Linux Discovery 2007

Płyta główna - Chipset VIA ASUS

Pamięć operacyjna - 512MB DDR2 533MHz

Dysk twardy - 250 GB 7200 8MB SATA II

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 7100 GS TurboCache 128/512MB

Napęd - DVD+/-RW 16x DL

Czytnik kart pamięci - TAK 8w1

Klawiatura - NTT Standard

Obudowa - Step 307 LCD

Mysz - Optyczna

Karta sieciowa - Zintegrowana

Karta dźwiękowa - Zintegrowana

Prosze o porównanie, ponieważ zamierzam zakupić nowy sprzęti nie wiem za bardzo na co sie zdecydować. Nie mam pewności co do Płyty głównej 2 komputera, było napisane na ulotce. Jeśli ktoś wie dokładnie jaka to płyta to prosze o zamieszczenie informacji. Pozdrawiam

Trochę niepełne te dane są chyba :slight_smile:

Jeśli to są już gotowe zestawy komputerów (a wnioskuję że tak) to lepiej ich nie kupuj.

Powiedz lepiej ile chcesz kasy przeznaczyć na kompa to wtedy ludzie na forum Ci doradzą co i za ile najlepiej kupić.

2000 zł

jedyne co dobre w tych zestawach to procek, a do 2 tys o C2D zapomnij chyba że kupic któryś z tych badziewnych zestawów

ale ja prosze o porównanie tych 2 a nie o propozycje kupienia innego

Z tych 2 jednak wybrał bym zestaw nr. 1, aczkolwiek jeśli miałby to być zestaw dla mnie to żadnego bym nie kupił gdyż za 2000zł z C2D to będzie paść.

Twój wybór, twoje zmarnowane pieniądze, ja nie kupił bym żadnego z nich totalne sklepowe dno, kup coś innego.

Proc AMD Athlon 3000+ AM2 Orleans

Płyta DFI Infinity M2/G nForce 4 Ultra Sli lub Biostar Tforce4 nForce 4 Ultra

Ram 2x512 DDR2 A-Data lub OCZ/PDP Patriot

Grafika Palint Sonic 7600GS 256 DDR3 lub Shappire X1650XT 256 MB DDR3

Nagrywarka LG H22L lub Pionnier 111D

Dysk Segate 250GB z serii 7200.10

Zasilacz Chieftec 450W

sklep http://www.znak.pl

Jak kupisz jeden z tych 2 to Twój błąd.

Witam!

Dokładnie jest tak, jak napisali koledzy - w tych kompach tylko procek jest dobry - reszta to dno. To tak jakbyś wsadził silnik od Ferrari do starego, rozlatującego się Fiata 125.

Nie ma się nawet nad czym zastanawiać - no chyba, że chcesz mieć E6300 włożony do obudowy i się chwalić, że masz C2D - ale wtedy taniej wyjdzie kupić sam C2D i trzymać na biurku… oszczędzisz sobie nerwów.

Zrób jak radzi Tobi i złóż zestaw na AMD, ewentualnie jak już chcesz C2D to poczekaj, dołóż więcej kasy i wtedy coś pomyślimy.

Na koniec jedna generalna zasada: NIE KUPOWAĆ GOTOWYCH ZESTAWÓW!

a moglibyście mi poskładac coś w granicach 3500zł+

Z monitorem, systemem? czy sama skrzynka?

Za kompa bez monitora i sys.

71a1eed2681a4c16m.jpg

podałem dysk taki bardziej serwerowy ES

http://znak.pl/index.php?cid=69scid=18 … T3250620AS

Jak by Biostar tforce PT 965P był dostępny to można brać Biostara, tańszy a wydajność o/c identyczne jak ten Asus. I obudowę można inną.