Porównanie kurierów

Często wysyłam przesyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej (laptopy czy części komputerowe). Czy inni kurierzy są bardziej opłacalni? Korzystał ktoś z Envelo?

Kurierem DPD paczkę do 10kg z ubezpieczeniem do 5000zł wyślesz za 14,49zł. Mniej więcej tyle (15zł) kosztuje paczka ekonomiczna do 2kg Poczty Polskiej.

Strefa Paczki DPD dostępna prawie na każdym rogu w mieście koszt od 13.99 za 0.5 kg

Tylko DPD ma, z mojego doświadczenia, chyba jednak niższą jakość niż Poczta Polska.

Pod względem jakości dobry jest DHL, ale tam z kolei drogo.

Nie zawsze cena jest najważniejsza, a jeszcze żadnej paczki z poczty polskiej nie dostałem w niepogniecionym pudełku (czasem też uszkodzenia wewnątrz). Tak samo działa (działała?) siódemka.
Osobiście widzę jak pracują na punktach przeładunkowych bo nadaję u nich pocztę firmową. Może nie we wszystkich punktach tak to wygląda, ale faktem jest, że standardów nie trzymają.

A Siódemka jest teraz częścią DPD :slight_smile:

Nadajesz jako firma czy indywidualnie? Dajesz do punktu czy kurier przyjeżdża na odbiór?

Firmowo będziesz miał lepsze warunki, szczególnie przy przyjeździe kuriera. Poczta Polska (Pocztex Kurier48 lub 24) ma nienajgorszą jakość. Niestety na firmę przestało się opłacać - muszę jechać oddać paczkę i płacę 15,40 zł brutto (przesyłki do 30 kg, K48) a w DPD (broker) przyjeżdża mi kurier i płacę za 1 kg ~15 zł. Czyli Pocztex opłaca się tylko przy ciężkich paczkach.

UPS (bezpośrednio) bierze min. 16 zł za standard, za savera 2 zł drożej. Niestety słone dopłaty za doręczenie na adres prywatny. W Access Pointach jest już bardziej konkurencyjnie.

Cena nie jest często najważniejsza. Nierzadko kurierzy przyjeżdżają na drugi dzień po zamówieniu (GLS, Geis) lub mają tak ustawiony rejon, że ty chcesz nadawać po południu ale on jest tylko przed południem.

Sprawdź brokerów, w tym momencie na umowie będzie ciężko wynegocjować dobrą cenę z firmami kurierskimi.

Nadaję obecnie jako osoba prywatna. Mam firmę, ale nie mam jeszcze z żadną z firm podpisanych umów. Zastanawiałem się nad Pocztą Polską bo filię mam bardzo blisko.