Porównanie laptopów - który wybrać? HP vs SONY VAIO

Witam,

mam zamiar sobie kupić laptopa wybrałem sobie konkretne 3 modele i chciałbym zapytać was o zdanie co o nich sądzicie i który Wy byście wybrali na moim miejscu.

HP Pavilion dv9690ew

HP9690

HP9690 link 2

HP Pavilion dv6699ew

HP6699

HP6699 link 2

Sony VAIO VGN-FZ21M

Vaio link 2

Vaio

Proszę pisać o jakości laptopów nawet jak nie macie konkretnego modelu ale firmę lub serię!

Każdy z nich ma swoje wady i zalety.

HP 9690 jest 17" dysk o pojemności 320 GB i GF 8600Gs. VAIO ma natomiast napęd Blu-ray i grafikę GF 8400GT w prawdzie model niższy ale GT. HP 6699 ma pilota co mi się bardzo przyda :smiley: i lepszy procek (niewiele ale lepszy:P) w reszcie ustępuje konkurentom.

Chcę poznać wasze opinie co sądzicie o tych konkretnych modelach - wady, zalety (opinie tym bardziej mile widziane jak ktoś jest posiadaczem któregoś z w/w modeli). PROSZĘ NIE PODAWAĆ NOWYCH MODELI LAPTOPÓW A SKUPIĆ SIĘ NA TYCH PODANYCH PRZEZE MNIE!

Dzięki i pozdrawiam :slight_smile:

Sony zawsze pakuje do swoichlapów bardzo dobre i trwałe podzespoły poza tym te laptopy są pancerne 8)

o HP się nie wypowiadam bo ostre słowa mi się na usta cisną. Po prostu szajs… może się teraz poprawili ale nie zastanawiał bym się długo pomiędzy tymi 3.

Stawiasz na VAIO - SONY pakuje dobre podzespoły bo dba o markę która ma większą renomę niż HP. W domu mam już jeden laptop HP - jest dobry nie zawiódł mnie jeszcze, tam w jednym podanym HP`ku jest 17". :stuck_out_tongue: Co masz na myśli pod pojęciem “są pancerne”? Jak możesz powiedz dlaczego cisną Ci się ostre słowa na usta o HP :slight_smile:

Widzę, że jest mały ruch w moim temacie więc się przypominam :slight_smile:

z tych co podałeś brałbym hp lepsze pod gry chociaż nie za dobre

nie wziąłbym ani jednego

Jeżeli chcesz nosić i nie przeszkadza Ci że tylko 15, to brałbym Sony…

pancerne? - mają obudowę ze stopu magnezu, ale chyba nie wszystkie :frowning:

Co do HP, mam nx9420 i jestem zadowolony, choć jak kupowałem to odradzano mi “pawilony”.

Lecz jeżeli zakładasz że będzie stal w domciu i jest to jedyny komp to raczej tego 1 HP.

Uzasadnij dla czego HP lub dla czego żadnego z nich bo tak napisać może każdy - masz jakieś argumenty?

Nie wszystkie, czyli który ma tą obudowę :)? Ja studiuje i jak zjeżdżam do domu będę go zabierał ze sobą więc to nie będzie laptop który będzie tylko stał na biurku. Mi również sprzedawca odradzał HP (ja myślę o tym 9690) choć ten model ma ogromne plusy za: duży ekran, pilot, ogromny dysk, co do karty graficznej zdania są podzielone bo GT to tak jakby “pełna wersja” karty a GS tak jakby “okrojona” (tak tłumaczył sprzedawca). W laptopie nie podkręcę GS - bo niby jak go schłodzę? Choć Sony to jest porządna firma i do tego ta nagrywarka. Wybór jest trudny przez to prosił bym o zdanie Was.

Zawsze wiele osób się wypowiadało na tematy zestawów komputerowych/notebook`ów a jak ja chciałbym poznać Wasze opinie to cisza :stuck_out_tongue:

może w specyfikacji na stornie producenta…

np.: VGN-FZ21Z ma

A co do opinii… pewne rzeczy zależą od Ciebie i o nich nie wiemy. I do takich opinii trzeba podejść tak trochę z “boku”…

Ludzie których się radziłem twierdzili że “pawilony” i Toshiby serii “A” to takie lapy z niższej półki. Głównie chodzi tu o obudowy. Karty graficzne… a grasz? w najnowsze że potrzebujesz, czy ma być to lap na studia?

Na pewne pytania musisz odpowiedzieć sobie sam, a nie liczyć się z naszymi wypowiedziami. Ja chciałem kupić Lenovo za 3500 a skończyło się na 17’ za 5500.

HP Pavilion dv9690ew KC204EA ma karte geforce 8600gs( najlepsza z tych co dałeś), Blu-ray i tak nie wykorzystasz (znikoma ilość filmów)

Komputer ma być uniwersalny z racji tego, że studiuję nie mam za bardzo czasu na gry ale gdy mam chwile wolnego i ochotę lubię sobie coś włączyć (od starych gier po nowe) i chciałbym aby włączona przeze mnie gra nie chodziła tylko na minimalnych detalach. Właśnie dla tego pytam co sądzicie o nich nie znam sie na jakości wykończenia oraz tworzywach użytych do produkcji tych maszyn. Mam jednego HP i nie mam z nim żadnych problemów obudowa jest dobra klawisze się nie zdzierają ale to seria Compaq nie Pavilion. O Sony`m w kategorii komputerów zupełnie nic nie mogę powiedzieć bo się nie orientuje. Nie wiem czy w HP serii P… ścierają się guziki, obudowa się łatwo rysuje, wentylator szybko psuje itp,tak samo o serii VAIO. Więc proszę pisać nawet jak nie macie konkretnego modelu ale firmę lub serię. Więc proszę pisać nawet jak nie macie konkretnego modelu ale firmę lub serię!

pancerno - chodziło mi o obudowe. Wykonują ją z jakiś stopów, nie pamiętam dokłądnie jakich :smiley: Poza tym stosują 4-stopniowy wentylator dzieki czemu zachowasz cisze, gdy nie bedziesz go maxymalnie eksploatował. :wink:

Tylko ten Blue-ray… po co Ci to? w Polsce niewiele osób ma ten napęd, także i tak wszystko bedziesz przenosił na DVD, a taki kombajn z blue-ray można konkretnie zwalniać nagrywarke. Poszukał bym jakiegoś soniacza bez tego napędu.

PS: ja i tak wziął bym Dell-a 8) 2 lata - 1 upadek - RZADNEJ, najmniejszej usterki :wink: :arrow: INSPIRON 6400

Jak byś mógł podaj przykład jakiegoś Sony o podobnych parametrach. Do DELL`a nie mam za bardzo zaufania. :slight_smile:

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś laptopa to z podanych przez Ciebie szczerze odradzam hp. Nie piszę tak, bo słyszałem że są niedobre, tylko z własnego doświadczenia. Szczególnie seria DV jest bardzo awaryjna. Wystarczy sprawdzić forum HP. Są tam setki postów dotyczących serii DV6000 i DV9000, i w każdym poście opisany jest ten sam problem, a mianowicie wadliwa karta WiFi i płyta główna. Sam mam DV6095ea, na początku, już po dwóch tygodniach użytkowania padł dysk, po wymianie, jakieś 5 miesięcy później padła płyta główna, a wcześniej WiFi. Komputer się załączał, ale było widać tylko czarny ekran i słychać trzy sygnały, co prawda ładował się Windows, ale nic nie było widać. Startował normalnie dopiero po kilku minutach działania bez obrazu i resecie. Myślałem, że to karta graficzna, ale w serwisie wymienili płytę. Po 4 miesiącach od wymiany pojawił się ten sam problem tylko, że nie ładował sie już system. Stało się to już po gwarancji a w serwisie powiedzieli, że na wymienione części jest tylko 3 miesiące gwarancji, więc naprawa będzie kosztowała ok 2000 zł. Później dowiedziałem się, że to częsta przypadłość serii DV i płyta nawet po wymianie chodzi od 4 do 6 miesięcy i pada, a serwis HP nie umie rozwiązać problemu na dobre. Zrezygnowany kupiłem Sony Vaio VGN-FZ21Z (ten właśnie ma obudowę ze stopu magnaezu :slight_smile: ), bo z tego co wiem mają bardzo dobry serwis, w razie wypadku. HP wciąż posiadam i po pertraktacjach z serwisem udało mi się załatwić darmową przesyłkę do serwisu w Anglii i darmową naprawę. Wciąż jednak jestem prawie pewien, że po pół roku usłyszę znienawidzone trzy sygnały i zobaczę czarny ekran.

W każdym bądź razie szczerze odradzam HP, a szczególnie serię Pavilion DV. Wcześniej miałem HP Pavilion zw6000, który chodzi do dziś, po prostu DV6000i DV9000 niewypałami.

Podkreślam, że nie tylko ja miałem takie problemy z HP, ale setki innych użytkowników, co z łatwością można sprawdzić w internecie.