Porównanie płyt głównych, wydajność, cena, oc

Witam, od miesiąca mam problem z wyborem płyty głównej pod e5200. Mam na nią około 320zł. Na oku przez ten czas miałem:

Gigabyte EP43-DS3L

MSI P43 Neo-F

Gigabyte EP31-DS3L

ASUS P5QL SE

Która z tych płyt będzie najlepszym wyborem do E5200 i jego OC tak do 3.5ghz, stabilnej pracy, możliwości późniejszej rozbudowy pamięci i CPU.

Pozostały sprzęt, który mam to:

E5200 + Karakorum

OCZ SXS 600W

HD4850 Sonic

2GB OCZ DDR2 800mhz

DVD od Pioneer’a Sata

Seagate 250GB Sata

Ja bym brał Gigabyte GA-EP43-S3L (w agito za 300zł, esc za 310zł)

W takim razie czym różni się o 19zł droższej DS3L (gral.pl) ?

Poza większym radiatorem na chipsecie? To zbytnio więcej niczym. :slight_smile: Jak różnica do 5zł, można brać DS3L, jak więcej to ja bym tyle nie płacił za niewiele gramów aluminium. :slight_smile:

No więc poczekam jeszcze trochę na propozycję innych, może ktoś coś ciekawego pokaże. Oczywiście jestem otwarty na wszystkich znanych i dobrych producentów płyt, nie akceptuję tylko płyt z chipsetami nForce, i Intel’a z serii G .

W tej cenie nic więcej niż P43 nie dostaniesz, a ten chipset jest bardzo dobry do oc. MSI akurat przy tej płycie nie popisał się jakąś finezją, Asus ubogi, więc pozostaje Gigabyte.

Asusa nie polecam. Od miesiąca jestem posiadaczem P5QL-E ale już dość mocno żałuje tego zakupu. Na podkręcaniu sie co prawda nie znam i temat srednio mnie interesuje ale Quada Q6600 2,4ghz dalem rade na tym podkrecic go do 3,1ghz. Przy 3,2 były już problemy. Gdybym mial kupowac drugi raz to wziął bym raczej EP43-DS3L

No więc biorę EP43-S3L i się nie oglądam na nic. Dzięki wszystkim. Jeszcze jedno, czy nowy E5400 ma takie same walory jak E5200 oprócz taktowania ?

Oprócz 200MHz więcej (a w zasadzie maksymalny mnożnik podniesiony o 1) to ten sam procesor i te same walory. W komputroniku różnica 100zł jest zbyt duża, nie opłaca się.

jak już z gigashitu to Gigabyte GA-EP31-DS3L http://www.agito.pl/socket-775/gigabyte … 34866.html

Chociaż polecałbym Płytę od Asus-a http://www.agito.pl/socket-775/asus-p5q … 40190.html

riss

Wypowiadaj się na tematu CI znane bo ten temat jest ci obcy. Autor wyraźnie zaznaczył że interesuje do rozbudowa pamięci a do tego lepsza jest płyta z chipem P43 a nie P31.