Porównanie procesorów intel core duo i amd athlon

Witam mam proste pytanie , czy będzie zauważalna różnica między procesorami Intel Core Duo 5300 2.6 Ghz a AMD ATHLON II 455 3X33 Ghz zauważe różnice ? Tzn czy ten pierwszy nie będzie zauwazalnie lepszy od drugiego. Muszę tanio poprostu zmienić części w komputerze

Pozdrawiam

Tu najbardziej chodzi o płytę główną, procesory są równoważne niemal…

Wszystko zależy od sztuki procesora (jeśli CI chodzi o OC), sam składałem akurat dwa kompy (pracując kiedyś w sklepie komputerowym), jeden to był dokładnie ten “intelek”, drugi to Athlon X3 450 (100 Mhz różnicy względem modelu 455 - 3,2 Ghz).

Hmm… X3 chodzi sprawnie do dziś na 3,8 Ghz, pamięci z 1333 na 1840 Mhz - Intela nie za bardzo dało się podkręcić :frowning: - sypał błędami.

Tak więc masz trudny wybór.

P.S.

To nie jest jakaś wiążąca opinia, pewnie wielu “użyszkodników” miało inne doświadczenia :slight_smile:

To jest chyba Intel Pentium E5300 (patrząc po zegarach), plusem Pentiuma jest to że łatwo powinieneś go móc podkręcić.

W grach (szczególnie nowszych i które wykorzystują więcej niż 2 rdzenie) Athlon II X3 455 będzie dużo lepszy.

Test

a jeśli chodzi o płytę główną to GIGABYTE 78LMT-S2 się nadaje ? aha a co do tej grafiki to przy tel dvb HD nie będzie się ciąć ? I czy jak otworze np pfotoshopa Cs 3 nie wywali jakiś błąd ? Bo coś lepszego pod pci-e 16x planuje kupić dopiero po nowym roku.ogólnie mówiąc nie jestem jakimś maniakiem gier tylko potrzebuje go do zwykłego codziennego urzytku.

Tak nadaję się.

Nie powinno (tu ważniejszy jest procesor).

Tutaj również ważny jest procesor a nie grafika.