Porównanie przeglądarek - pamięciożernosć

Prosty test przeglądarek

Oto test który wykonałem jakiś czas temu. Przeglądarki miały otwarte te same zakładki.

Akurat pamięciowość w tym przypadku nie ma ŻADNEGO wpływu jeśli ma się 1.5 GB RAM (można rzec że jest w tym przypadku odwrotnie niż powinno być). Jak widać Chrome jako jedyny może wykorzystać kilka rdzeni procesora reszta co najwyżej 2 rdzenie (flash + przeglądarka).

Wszystkie inne testy użytkowników (Windows, Mac też) będą mile widziane.

To ile Ty masz tych rdzeni ? :wink:

Co w tym dziwnego? Ja mam 4, a są amd z sześcioma

Oto link do artykułu i podobnego testu wykonanego przez Sebastiana Ogłozińskiego umieszczonego na portalu benchmark.pl:

http://www.benchmark.pl/recenzja/show/recenzja_id/3176. Myślę, że warto przeczytać.

i jak już sie nastawiasz na chrome, to weź chrominuim, jest lżejsze. Google to wielki wróg prywatności :stuck_out_tongue:

Sądzę że, wątkodawca pomylił procesor z procesem .

Chodziło mi o to że MOŻE wykorzystywać kilka rdzeni - każdy proces może iść na osobnym rdzeniu. A jeśli tych rdzeni nie ma no to leci na tylu ile mamy.

stanek.94 , Chromium mogę instalować z RPMów czy trzeba jakoś ręcznie kompilować? jeśli masz Win to też możesz napisać czy jest MSI / EXE czy jakoś inaczej się instaluje;)

no windowsa nie wiem czy jest, a w linuksie jest nawet w oficjalnym repo. Możesz z rpmów, debów, albo aptet. Pozatym chrominium jest w lżejszych linuxach np w lubuntu. A wygląda tak jak chrome, ale ma niebieską ikonkę. :stuck_out_tongue:

Nie ma w repo, nie w FC10.

Swoja drogą jak w Windowsie sprawdzić że program jest podzielony na kilak procesów? Próbowałem w Process Explorerze ale wszystko jest jako Chrome, Firefox, Opera - nie ma podziałów na procesy/wątki.

No i jak sprawdzić faktycznie le pamięci rezerwuje i wypełnia dany program? Bo szczerze powiedziawszy mnie szlag trafia gdy widoczne programy zajmują 500-600 MB (sumarycznie wg listy procesów) a faktycznie RAM jest w 1.5GB zajęty.

Bez tego nie przetestuje za bardzo tych programów na WinXP.