Porównanie Samsung Avila vs. LG Cookie

Witam, tak jak w temacie, który telefon jest lepszy ? to znaczy w którym dłużej trzyma bateria, jego wady i zalety. Zaznaczam ze chce wsiąść telefon w mix plusie. ceny tych tel w miksie są porównywalne.

P.S. Chyba ze ktoś ma jakieś ciekawsze propozycje jak chodzi o telefon?? ma to być wszystko w mixpluse zasilenia po 30 zł i maksymalnie na 36 zasileń

tutaj masz porównanie.

Ja mam Cookie i nie narzekam. Bardzo fajny - strzeliłem sobie parę modyfikacji (niedużych), ale jestem zadowolony z tego fona. Też chciałem Avilę, ale jakoś LG’ik mnie bardziej przekonał.

Bateria trzyma różnie, zależy ile z niego korzystam. Max mi trzyma 3 dni.

Wady - nie ma lampy błyskowej :frowning: i kamerki z przodu do videorozmowy. Navi też by się przydało.

Dzięki Jarod :slight_smile: czekam na zdanie innych. nadal nie wiem który wybrac. A może są jakieś inne telefony za tę cenę co mnie interesuje i są również dobre i porównywalne z tymi dwoma.

Powiem CI, że też miałem taki problem i sam nie wiem czemu wybrałem LG :smiley: ale nie jestem zły z tego wyboru :slight_smile:

Fajny, ale nieco uboższy jest też model LG ks360. Ma fajną wysuwaną klawiaturę qwerty.

Ja mam LG Cookie (ale w Orange KP501, ma ładniejsze przyciski z przodu :stuck_out_tongue: )

I jestem zadowolony, bateria raczej trzyma długo.

3 kreski przez około 2 dni, potem 2 kreski to przez jakiś jeden dzień i 1 kreska to już telefon dead :stuck_out_tongue_winking_eye:

Czyli tak około 3 dni przy powiedzmy jednym filmiku dziennie.

Co do filmów to w konwersji na mp4 jest super jakość.

Jak mało używam to oczywiście dłużej.

W sumie to w tym telefonie nie ma nic nadzwyczajnego, tak samo jak w Avilli.

Plusy to klawiatura QWERTY, dobry aparat, obsługa dużych kart pamięci, rysik w komplecie.

Minusy to brak lampy błyskowej zdecydowanie, brak WiFi(ale to jeszcze nie ta cena na WIFI :stuck_out_tongue: ) oraz to że nie ma wejścia na jack, słuchawki są do ekhmm a przejściówki to przeważnie jakieś badziewia.

Aville ma mój znajomy i jest bardzo podobna, jeżeli chcesz np używać 3 pulpitów to weź Avillę, ale mi to niepotrzebne(Cookie ma 2 a ja i tak użyam jednego) :stuck_out_tongue: No i Avilla nie ma rysika.

Ma większe przyciski QWERTY, ale też (wg. mnie) mniej przejrzyste menu.

No i chyba tyle, jak coś to pytaj :smiley:

Sadze, że Samsung jest lepszy. Ma zdecydowanie lepszy ekran, bardziej soczysty, i lesze kontrasty niż lg. LCD dotykowe jest zdecydowanie bardziej czułe niź w lg, wystarczy tylko lekko dotknąć ekran i już reaguje, z lg są problemy i można się nieźle wnerwić przez ten ekran. Samsung i lg zewnątrz są bardzo podobne, i bym wziął samsunga.

LG ma też starszą javę, blutootha i ma rysik, co wskazuje, że do obsługi palców nie jest idealne :slight_smile: