Porównanie starego i nowego kompa. Wydajność i prędkość

(Gmadigm) #1

Stary komp:

Intel Pentium 4 3.8GHz 2MB cache

ATI Radeon 4890 HD 1GB

HDD 150GB

4GB RAM DDR2

(nie znam płyty głównej)

Win7 64

Nowy komp:

Intel i5 3570K 3.4 GHz 4 rdzenie 6MB cache Socket 1155

Intel Graphics 4000

HDD 150GB + HDD 1TB

2x4GB RAM DDR3 Corsair Vegenance (1600MHz)

ASUS P8Z77-M PRO Z77 mATX s.1155 (płyta główna)

Win7 64

Całość(2398PLN)

Co myślicie o nowym sprzęcie i czy będę widział ogromną różnicę?

(s-p-i-n) #2

ten nowy to jakiś gotowiec? w nowym zestawie nie masz karty graficznej (tylko zintegrowaną na procesorze) więc jak będziesz chciał w coś pograć to gra Ci może nie ruszyć

(Gmadigm) #3

Nie, to składak, wszystko z Proline. Swoją drogą słyszałem, ze Intel HD Graphics 4000 nie jest najgorsze. Przy aktualnym zestawie (starszym) działają wszystkie gry. Chodzi mi głównie o FSX (microsoft flight simulator) na którym mam obecnie 15 fps co mnie nie zadowala.

(Oski9191) #4

Kartę graficzną przekładasz ze starego do nowego?? Bo HD 4890 jest znacznie lepszy od Intel HD 4000

(Gmadigm) #5

Da się zrobić :slight_smile: W takim razie przy aktualnej karcie graficznej będzie widać dużą różnicę wydajności jeśli chodzi o gry typu flight simulator?

(Domino150) #6

Po nazwie gry sugeruję się że nie jest zbyt wymagająca więc super rzeźni raczej nie będzie lecz jak odpalisz full detale to na pewno zobaczysz różnice jak to w każdej grze bywa. Pozdrawiam

(Oski9191) #7

Minimalne wymagania sprzętowe Microsoft Flight

Procesor: dwurdzeniowy 2 GHz

Karta graficzna: 256 MB z obsługą shaderów 3.0 (obsługująca DX 9.0c)

Dysk twardy: 10 GB wolnego miejsca

System operacyjny: Windows XP SP3 lub nowszy

Pamięć RAM: 2 GB

Zalecane wymagania sprzętowe Microsoft Flight

Procesor: dwurdzeniowy 3 GHz

Karta graficzna: 1 GB ATI Radeon HD 5670 lub 1 GB NVIDIA GeForce 9800 GT albo odpowiednik

System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bit

Pamięć RAM: 6 GB

W sumie to powinno działać na tym co masz. Trzeba poczekać aż wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie bo nie chcę doradzić źle. :slight_smile:

(Kwalimir) #8

Całość(2398PLN) to cena zestawu z obudową i zasilaczem czy tylko te podzespoły co wymieniłeś?WIndows 7 też w cenę wliczony?

(Gmadigm) #9

To cena tych części z obudową której nie podałem+do tego jeszcze jakiś zasilacz za 260 (zgubiłem link i nazwę :D). Win7 mam swój więc nie wliczałem.

(Kwalimir) #10

Ten zestaw co podałeś to kompletna strata pieniędzy.Jeżeli potrzebujesz zestaw z zasilaczem weź to:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … 3?page=0,9

pieniądze z napędu DVD ROM (pewnie masz) dokładasz do większego dysku HDD.

Jeżeli masz już porządny zasilacz to weź ten zestaw:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … ?page=0,10

odliczając cenę zasilacza i DVD ROM masz stówe w kieszeni i nieporównywalnie lepszy zestaw.

(Gmadigm) #11

Mam też w tej cenie DVD ROM i zasilacz 750WAT + 1TB, więc się opłaca.

(Kwalimir) #12

Dopiero teraz zauważyłem że potrzebujesz jeszcze obudowy, no to w obu przypadkach masz jeszcze jakieś 100 zyly na obudowe. żebu do tego Twojego 2398PLN dorównać

Dodane 23.06.2013 (N) 17:25

Zasilacz 750 nie jest Ci do niczego potrzebny, napęd DVD możesz zabrać ze starego kompa, tak samo obudowę zresztą.

(Ascent) #13

Napisz jaki tam wybrałeś zasilacz i obudowę, bo jeśli wziąłeś Mid-Tower to nie ma sensu brać płyty głównej na formacie micro-ATX - jest okrojona i mniej wydajna niż modele na pełnoprawnych wymiarach (a widzę, że bierzesz procesor pod OC).

Najrozsądniej będzie zmienić tą płytę na MSI Z77A-GD55, na pewno będzie ci się na niej lepiej kręciło procesor.