Porównanie starego i nowego kompa. Wydajność i prędkość

Stary komp:

Intel Pentium 4 3.8GHz 2MB cache

ATI Radeon 4890 HD 1GB

HDD 150GB

4GB RAM DDR2

(nie znam płyty głównej)

Win7 64

Nowy komp:

Intel i5 3570K 3.4 GHz 4 rdzenie 6MB cache Socket 1155

Intel Graphics 4000

HDD 150GB + HDD 1TB

2x4GB RAM DDR3 Corsair Vegenance (1600MHz)

ASUS P8Z77-M PRO Z77 mATX s.1155 (płyta główna)

Win7 64

Całość(2398PLN)

Co myślicie o nowym sprzęcie i czy będę widział ogromną różnicę?

ten nowy to jakiś gotowiec? w nowym zestawie nie masz karty graficznej (tylko zintegrowaną na procesorze) więc jak będziesz chciał w coś pograć to gra Ci może nie ruszyć

Nie, to składak, wszystko z Proline. Swoją drogą słyszałem, ze Intel HD Graphics 4000 nie jest najgorsze. Przy aktualnym zestawie (starszym) działają wszystkie gry. Chodzi mi głównie o FSX (microsoft flight simulator) na którym mam obecnie 15 fps co mnie nie zadowala.

Kartę graficzną przekładasz ze starego do nowego?? Bo HD 4890 jest znacznie lepszy od Intel HD 4000

Da się zrobić :slight_smile: W takim razie przy aktualnej karcie graficznej będzie widać dużą różnicę wydajności jeśli chodzi o gry typu flight simulator?

Po nazwie gry sugeruję się że nie jest zbyt wymagająca więc super rzeźni raczej nie będzie lecz jak odpalisz full detale to na pewno zobaczysz różnice jak to w każdej grze bywa. Pozdrawiam

Minimalne wymagania sprzętowe Microsoft Flight

Procesor: dwurdzeniowy 2 GHz

Karta graficzna: 256 MB z obsługą shaderów 3.0 (obsługująca DX 9.0c)

Dysk twardy: 10 GB wolnego miejsca

System operacyjny: Windows XP SP3 lub nowszy

Pamięć RAM: 2 GB

Zalecane wymagania sprzętowe Microsoft Flight

Procesor: dwurdzeniowy 3 GHz

Karta graficzna: 1 GB ATI Radeon HD 5670 lub 1 GB NVIDIA GeForce 9800 GT albo odpowiednik

System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bit

Pamięć RAM: 6 GB

W sumie to powinno działać na tym co masz. Trzeba poczekać aż wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie bo nie chcę doradzić źle. :slight_smile:

Całość(2398PLN) to cena zestawu z obudową i zasilaczem czy tylko te podzespoły co wymieniłeś?WIndows 7 też w cenę wliczony?

To cena tych części z obudową której nie podałem+do tego jeszcze jakiś zasilacz za 260 (zgubiłem link i nazwę :D). Win7 mam swój więc nie wliczałem.

Ten zestaw co podałeś to kompletna strata pieniędzy.Jeżeli potrzebujesz zestaw z zasilaczem weź to:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … 3?page=0,9

pieniądze z napędu DVD ROM (pewnie masz) dokładasz do większego dysku HDD.

Jeżeli masz już porządny zasilacz to weź ten zestaw:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … ?page=0,10

odliczając cenę zasilacza i DVD ROM masz stówe w kieszeni i nieporównywalnie lepszy zestaw.

Mam też w tej cenie DVD ROM i zasilacz 750WAT + 1TB, więc się opłaca.

Dopiero teraz zauważyłem że potrzebujesz jeszcze obudowy, no to w obu przypadkach masz jeszcze jakieś 100 zyly na obudowe. żebu do tego Twojego 2398PLN dorównać

Dodane 23.06.2013 (N) 17:25

Zasilacz 750 nie jest Ci do niczego potrzebny, napęd DVD możesz zabrać ze starego kompa, tak samo obudowę zresztą.

Napisz jaki tam wybrałeś zasilacz i obudowę, bo jeśli wziąłeś Mid-Tower to nie ma sensu brać płyty głównej na formacie micro-ATX - jest okrojona i mniej wydajna niż modele na pełnoprawnych wymiarach (a widzę, że bierzesz procesor pod OC).

Najrozsądniej będzie zmienić tą płytę na MSI Z77A-GD55, na pewno będzie ci się na niej lepiej kręciło procesor.