Porównanie, test i aspekty techniczne

Nie ma w internecie rzetelnego porównania serwisów streamingu muzyki. Chodzi mi o opisanie zalet wersji Hi-Fi, a mp3/aac, róznic odtwarzania na smartfonach czy w desktopowych aplikacjach, a bezpośrednio przez Sprzęt audio. Fajnie gdyby w dobreprogramy.pl ktoś taki opis i test zrobił. Wiele ludzi mówi “po co mam płacić za HiFi skoro i tak nie usłysze różnicy bo ludzkie ucho”, a na dobrym sprzecie jak Yamaha MusicCast znice słychac i to tak znacząco, że nawet słychac różnice między TIDAL HiFi, a Deezer HiFi. W sumie mamy 3 serwisy: Spotify, TIDAL i Deezer. Deezer i TIDAL jesli chodzi o HiFi konkurują ze sobą, ale Deezer Hifi jak wykupimy domyslnie leci HiFi chyba, ze w aplikacji autoskiej ustawimy gorszą jakość. W aplikacji Yamaha MusicCast przekazuje do sprzetu w Deezer wszystko we FLAC, a w TIDAL nie wszystko jest HiFi, a jak jest trzeba sprawdzić bo są płyty oddzielnie w AAC i oddzielnie HiFi bez oznaczenia, pomijam tryb MASTER bo mało kto moze pozwolić sobie na amplituner ze sprzetowym wsparciem MQA.

Sugerujesz, ze tu pracują sami idioci?? :confused:

Myślę, ze jak już przestaną męczyć PornHuba to ktoś tu zechce się wykazać chociaż cokolwiek bo im spuchnie tak, że będą chodzić w szpagacie dożywotnio :stuck_out_tongue:

Zgodzić się. W końcu nadal wybieram Spotify jako mój wybór strumieniowej muzyki. Na razie pobieram i konwertuję muzykę Spotify na lokalne pliki MP3 za pomocą [Spotify Converter] (https://www.audfree.com/spotify-music-converter-win/). Przekonwertowana jakość brzmi tak samo, jak oryginalne strumienie online.