Porównanie trzech urządzeń (router ADSL)

Oczywiście, że się da… Inaczej, po co bym o tym tu pisał? :wink: Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że port LAN routera głównego łączysz z portem WAN routera/routerów, które mają być satelitami.
ps. Synology Router Manager - Knowledge Base | Synology Inc.

Jak jest słaby zasięg, to się daje albo punkty dodatkowe, dostępowe i robi z tego jeden, zarządzany centralnie. Microtic capsman,albo Uniquitos. Pierwszy tańszy, drugi prosty do postawienia jak drut. MESH, to podobny badziew jak wzmacniacze sygnału. Jakoś tam działa, ale głównie zrobione aby opylić kolejny ficzer, a nie aby to było dobre. Jak jest kabel,wiadomo,kablem i jak wyżej.

Routery Asusa mają wsparcie ze dwa lata, podobnie tplinki. Jak się tam nie wgrywa jakiegoś pomidora czy innego Linuksa, to niema sensu korzystać bo zaraz pełno dziur, nie mówiąc już o tym, że słabo ze stabilnością tego na dłuższą metę.
Nie przypominam sobie chyba ani jednego tplinka czy Asusa którego bym nie musiał raz w miesiącu zrestartować.

20 to miałem m z 15 lat temu, ale żyłem.
Zawsze bierz najszybszy. …bo mają tolerancję /lekko nazywając/

U mnie zamówić się da w Warszawie opcję 10Mb/s (szybsze opcje nie są dostępne, to nie światłowód). Nie wszędzie masz światłowód. U mnie nie ma i nie będzie. Choć konsultanci mówili że jak będzie 2.5Mb/s to bardzo dobrze. Rozwiązałem, przeszedłem na lte i prędkości są kilkokrotnie wyższe za niższą cenę, a limitów transferu i tak nie mam.

U mnie ile lat mówili, nie da się i rok temu przez to, ze typ z T-Mobile wcisnął mi umowę na światłowód, która po 120 dniach milczenia operatora zerwałem, wpisali mnie na listę rozwoju Polska Cyfrowa i mam wkopany światłowód tylko czekam, aż go uruchomią, nowa umowa i rura :slight_smile:

Czasem taka zabawa z umową, która w zasadzie do momentu wkopania światłowodu i uruchomienia jest ale nie aktywna pozwala na wpisanie gdzieś na listę. Aczkolwiek mój brat mieszka w domku na zadupiu jak w piosence Big Cyca i nawet jakby nie wiem co zrobil to gmina ma to w głębokim poważaniu, aczkolwiek wiem, ze do programu Polska Cyfrowa gmina nie ma nic. Niestety jak się mieszka gdzieś, gdzie się dzieli np. drogę dojazdową z jakimiś emerytami od Rydzyka, bez urazy, to jak nie podpiszą projektu budowy bo im drogę rozkopią to tez kicha.

Moim zdaniem, trzeba pochodzić po salonach operatorów∑, popytać raz na rok, a nóż gdzieś wpiszą na jakąś listę rozwoju i wtedy tylko cierpliwie czekać :slight_smile:

U mnie budynek obok (numer wcześniej) jest normalnie UPC, w bloku na drugiej stronie ulicy także orange FTTH, tutaj natomiast Neostrada ADSL do 10Mb/s i nie najmniejszych szans na żadne światłowody. Kablowych operatorów dziś nie biorę nawet pod uwagę, bo będzie bardzo wolno i drogo. W Przypadku LTE do wyboru mam tylko jedną ofertę, bo pozostałe są limitowane transferem. Ale przynajmniej to działa.

No to w czym problem? Dogadać się z kimś, wykupić na siebie abonament, dać komuś parę groszy, na dach, lub balkon para ubiquiti i jest internet.

Kiedyś klient tak do firmy z domu ciągnął, kilometr, bo dostawca w budynku biurowym oferował 2Mb, po WIFI szło 100.

Trzeba było RJ45 ciągnąć na dach, z jednego dachu przerzucić na dach tamtego budynku i z tamtego dachu do mieszkania. Jeszcze znaleźć kogoś kto ma już wykupione UPC. Za dużo kombinowania i ryzykowania nie mówiąc że było by widać taką dziwną instalację :smiley:

Wolę pozostać przy tym LTE, jest drogie (55zł/msc), ale działa.

ASUS RT-AC68U - release date: 2013, ostatni firmware: 2021/05/21. Może się i skończy za te 2 lata. Obecnie sprzedają je też po dwie sztuki jako 67U, by je łączyć w mesh.
Popularne droższe modele jak widać potrafią mieć wsparcie całkiem długo.

FINALNIE kupiłem wzmaniacz wifika za 90 zł i działa fajnie. Dzieki wszysktim.