Porównywarka całych komputerów

Ma ktoś strone porównującą wzajemnie 2 komputery PC
Nie chodzi mi o porównanie pojedyńczych podzespołów tylko całej konfiguracji.

Tylko po co i w jaki sposób? Suma punktów za każdy podzespół? Przecież to i tak by ci nic nie powiedziało. :face_with_raised_eyebrow:

Mam głupiego kolege a nie chce mi sie wysyłać mu kilku linków wolałbym 1

To nie ma żadnego sensu, bo okazywałoby się, że komputer z rtx 3080 i procesorem c2d, to taka sama maszyna jak komputer z grafiką gt710 i procesorem 3950 :wink: O reszcie podzespołów nie wspominając.

Ale proszę bardzo Pytanie jest proste który z tych 2 komputerów jest lepszy
Kandydat nr 1 https://www.x-kom.pl/lista/9se8m832m
Kandydat nr 2 https://ibb.co/9ZVKhyP
Osobiście pobieżnie przejrzałem stawiam na 2

To zależy od przeznaczenia, budżetu, chęci przyszłej rozbudowy etc. Do grania pewnie lepszy będzie drugi zestaw, ale też droższy i chyba trudniejszy w przyszłej rozbudowie (nie wiem jakie procesory jeszcze przyjmie ten socket)?
Najlepiej załóż temat w dziale sprzętowym i zapytaj ludzi którzy się na tym lepiej znają, a nie w “na luzie”.

Założyłem w na luzie bo szukałem strony internetowej

Zdecydowanie komp 2. wyniki w grach będą dużo lepsze i jest tam sprzęt na parę najbliższych lat, możliwości rozbudowy procka już nie ma, ale w zasadzie jedyne co tam będzie potrzebne komuś za parę lat to jedynie nowsza grafika, jeśliby przestała wystarczać.

Strasznie was tam kroją w tej Polsce.
Porównywalna konfiguracja do zestawu nr 1 40% taniej:
https://www.agando-shop.de/product_info.php/info/p109090
Komponenty można zmieniać, dodawać.

Czemu się dziwić jak wartość złotówki leci na łeb dzięki decyzjom (nie)rządu. Mamy najwyższa inflacje w Europie… Szkoda strzępić ryja nawet, nie o tym jest temat :wink:

https://www.userbenchmark.com/EFps/Compare

Ale to dziwne porównanie bo w obu zestawach są komponenty z innej półki
no i porównywanie 2060 do 2080 ti…

No i nie wiem do czego ma być takie zastosowanie…
W grach ten intel będzie wydajniejszy bo intel ma mocniejsze rdzenie, a DirectX to krowa która nie potrafi wyciągnąć więcej mocy niż z 4-6 rdzeni dlatego pakowanie się pod samo granie trochę mija się z celem co innego jak chcesz grać oraz stremować / nagrywać obraz i jak jeszcze dokupisz VR to fakt wtedy to musi być godny wielowątkowy procesor z 8-12 rdzeniami.
Podobnie jak w obróbce grafiki czy tam video.

1)Taktowanie ram ma też różnice

2)Grafika 2060 vs 2080ti nie wiem co za idiota się rozwodzi nad tym która będzie lepsza ale proszę bardzo bo widzę że nie dociera 30+ fps vs 65+ fps


Mów mi o chcesz ale nie dam sobie kur** wmówić że 2060 jest lepsza od 2080ti
A to czy sie cenowo opłaca czy nie to już swoją drogą, a raczej czy cie stać czy nie…

Co do konfrontacji 5 3600 vs 9900k to porównujesz procki nie z tej półki ani cenowo to nie jest ani wydajnościowo dobre porównanie amd jest tańszy i słabszy “ten model” kontra tamten.

-Porównanie cenowo
Za 2k zamiast kupować 8 rdzeniowego tego 9900k intela można kupić ryzena 3900x 12 rdzeniowego
W grach wyniki będą zbliżone

Intel w grach na DirectX będzie notable tylko 3-5% wydajniejszy czyli przy jakiś 95FPS względem amd taki intel będzie miał 105 ale uwaga procesor intela będzie mieć nieco większe zużycie w %
Ale w programach to renderowania i innych aplach co już potrafią wykorzystać potencjał z wielowątkowości to taki intel dostanie po dupie…

No i tutaj ciekawostka dla streamerów

=================================================================

Najsensowniejszym wyborem jest RTX super 2070 szczególnie jak chcesz grać z ray tracingiem aby zapiać fpsy powyżej 60 klatek na 1440p

Procka wole amd od intela bo w przyszłości będziesz mógł jeszcze mocniejsze procki wsadzić bez dokupywania tzn sie wymiany specjalnie kolejnej płyty głównej.
i tutaj wolał bym zabrać coś mocniejszego przynajmniej 3700x

Co do zasilacza nie wiem co masz tam zamiar pakować ale jak bez oc to 650 styknie jak masz dawać tam jakaś high endową grafike i wszystko i podkręcać to 850W nie schodził bym w obu wypadkach poniżej cert Gold.