Port szeregowy RS-232, a joystick

Witam! Czy jest możliwość podłączenia joystica / pada ze starej gry telewizyjnej do portu szeregowego RS - 232 z tylu komputera ? Chciałbym go wykorzystać do grania nim w grę wysigowa. Sprawdzałem i wszystko pasuje, ale nie wiem czy komputer będzie go obslugiwal. Proszę o pomoc.

Jeżeli wszystko pasuje, to możesz podłączyć (na wyłączonym komputerze!). Po uruchomieniu komputera system wykryje i zainstaluje co trzeba (albo nie!). Przed tą robotą warto sprawdzić w BIOSie (prawdopodobnie w zakładce Integrated Peripherals ), czy " Onboard Serial Port" jest " Enabled".

Ten joy musi być analogowy!

Nie spotkałem się z joyem ma RS-232 (nie twierdzę że takowych nie ma), z reguły pady i joysticki do PC podpina się przez USB lub Game port (15 stykowe złącze damskie podobne do RS) . Game port w nowszych płytach często jest nie wyprowadzony na zewnątrz (potrzebny jest śledź).

Możliwe ze parametry są ok (napięcie chyba 12V). Niestety z wykrywalnością może być różnie - obawiam się Windowsa 7, nawet XP. Starsze raczej by go obsługiwały, tylko kto ich używa.