Port-USB (4-portpwy) Logilink nie wykrywa mi pendrive

Witam,

Zanim założyłem temat, przeczytałem inne wątki na temat tego problemu. Odinstalowałem w menedżer urządzeń główne koncentratory USB jak i inne masowe urządzenia, które mam pod USB, czyli drukarka i skaner. Uruchomiłem ponownie komputer, wykryło wszystko ale mam nieznane urządzenie i to jest ten koncentrator Logilink. Też odinstalowałem nieznane urządzenie, odłączyłem od komputera i wpiąłem pendrive z tyłu i też nic. Teraz zastanawiam się, albo Logilink mi padł albo port USB. Wcześniej nie miałem tego problemu a wczoraj jakoś ledwo pod logilink mi wykrył dysk twardy pod USB. Dziś nic!

Szukałem sterów, ale pod ten model nie ma. Co jeszcze mi pozostaje? Nie piszcie mi abym zdeinstalował system, bo nie mam aż takiej konieczności abym to robił.

Odłącz urządzenia USB z portów (oprócz myszy i klawiatury jak masz takie) i zobacz w menadżerze urządzeń czy wszystko OK z kontrolerami uniwersalnej magistrali szeregowej.

Jak wszystko OK z USB, wsadź bezpośrednio do portu USB z tyłu pendrive i sprawdź, czy działa. Sprawdź również w innych portach USB, bo może padło tylko jedno gniazdo.

Koncentrator ma zasilacz? bo jak nie ma i podłączasz tyle urządzeń na raz, to możliwe, że port USB padł, sam dysk spokojnie wykorzysta możliwości portu USB, czyli 500 mA (USB2.0).

Tak robiłem, jedynie to koncentrator, który jest zasilany, to odłączyłem i w miejsce tego wpiąłem pendrive i ten sam komunikat “Nieznane urządzenie” Lub komunikat co jest częstszym w formie dymka, że urządzenie nie działa poprawnie. Do koncentratora zwykle pendrive podłączam lub dyski zewnętrzne a tak to są wolnymi portami.

A inne porty USB działają poprawnie?

Tak, bo gdy usuwam masowe urządzenia z menedżera urządzeń, to są wykrywane. teraz jak pendrive podłączam do koncentratora to nie widzi rodzaju pendrive. Zastanawiam się jak zwolnić port aby system mógł prawidłowo wykryć. Ten objaw mam na XP proff SP2. Te pendrive’y co podłączam sprawdziłem na win7 i działają:)

Jeśli inne działają poprawnie, a ten jeden nie, to prawdopodobnie uszkodzony i należy go NIE używać.

Dobra, zdjagnozowałem i koncentrator Logilink mi padł, dlatego miałem nieznane urządzenie. Jeszcze raz w menedżer urządzeń to nieznane odinstalowałem. Uruchomiłem ponownie kompa i pena wpiąłem pod usb z tyłu kompa i wykrywa pena, więc port jest sprawny. Tylko dziwne że koncentrator zasilany mi padł. A mam taki:

http://www.komputronik.pl/product/102898/Akcesoria/Akcesoria_USB/Hub_Logilink_4_portowy_z_zasilaczem_czarny.html

Może znacie lepszy ?