Portal facebook nie ładuje się


(Danielek17kot) #1

witam ! Posiadam dość duży problem, a mianowicie po ściągnięciu konia trojańskiego z linku z facebook'a nie działa mi teraz ten portal. Próbowałem działać tym programem "OTL" ale po 2 godz nie pokazuje mi się żaden raport, a gdy chce włączyć ten program ponownie jest to nie możliwe. "Malwarebytes" też nie pomógł gdyż skan był prędkości ok 5 bitów/s. Jak mogę inaczej rozwiązać ten problem?


(Leon$) #2

wyjaśnij to

czy nie ma już tego programu? - pobierz ponownie i uruchom opcją Run Scan (Skanuj)

czy jest program ale nie chce skanować? - W OTL kilknij CleanUp (Sprzątanie) - pobierz ponownie i uruchom opcją Run Scan (Skanuj)

:slight_smile:


(Danielek17kot) #3

jest ten otl ale nie moge go wlaczyc ani usunac. dopiero za pomoca fileassin go usuwam. a teraz nie mogłem nic robić na komputerze bo mi się pojawiał przy właczaniu personal shield pro ktory wykrywal mi jakies 38 wirusow. po odstawieniu komputera na kilka dni dziś właczylem i wszystko jest ok. tzn ten program sie nie pojawia i nawet facebook działa. ale mimo to obawiam sie ze nie jest wszystko ok, gdyz przy skanowaniu avastem przy uruchomieniu wykrywa mi jakies zarazone pliki ale nie moge ich usunac. pomijalem je a potem recznie je usuwalem ale znalazl mi sporo zarazonych w folderze system volume information ale w niego nie moge wejsc sam. co teraz robic?


(Spandau) #4

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Podaj logi OTL


(Danielek17kot) #5

spróbuje wykonać skanowanie. bo we wcześniejszych próbach nie pojawiał mi się raport po długim czasie oczekiwania


(Agatonster) #6

danielek17kot ,

Zapoznaj się z - tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Danielek17kot) #7

a więc wyłączyłem i włączyłem przywracanie systemu i wykonałem ten skan i po oczekiwaniu dochodzącym do 3 godzin żaden raport mi się nie pojawił(nie robił w tym czasie nic na komputerze). Ikonka tego programu OTL zmieniła się teraz sama i wygląda teraz tak http://w387.wrzuta.pl/obraz/0EDnXDEdzx7/otl_ikonka. co zrobić w takim wypadku?


(Leon$) #8

pobierz OTL.com lub scr

http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost ... stemowe/#1

spróbuj uruchomić

:slight_smile:


(Danielek17kot) #9

ściągnąłem wczoraj otl.com i wykonałem skan ale po półtora godziny nie pojawił mi się raport a dziś jak klikam w tą ikonkę żeby jeszcze raz spróbować pojawia mi się komunikat "system windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć uprawnień, aby uzyskać dostęp do pliku". więc?


(Leon$) #10

przeskanuj Dr.WEB CureIt! http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI ... 12976.html

potem próba OTL

:slight_smile:


(Andrzejswit) #11

Lub przeskanuj Malwarebytesem, albo jakimś Rescue Diskiem, bo dziwnie to wygląda :/. Albo OTLPE.


(Danielek17kot) #12

przeskanowałem drwebem i z raportu wynika, że wykrył ponad 2 miliony wirusów. Wszystkie znajdują się w tym folderze C:\Documents and Settings\DANIEL\Ustawienia lokalne\Temp\9905BDF-D34C843E-7620059A-91588085. Tylko, że on nic z tym nie zrobił. Proponuje mi tylko pobrać pełną testową wersję antywirusa. Więc co teraz robić? (na malwarebytes skończyła mi się licencja bo instalowałem ją wcześniej żeby nią coś działać ale nic wtedy nie wskurałem)


(Spandau) #13

Skaner podany przez Leona jest skanerem na żądanie i jest w pełni funkcjonalny Po co pobierałeś płatną wersje Malwarebytes jak jest również wersja free To jakieś dziwy tutaj Proszę podać raport RSIT instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p1784877


(Andrzejswit) #14

Nauczka na przyszłość, że trzeba mieć choć darmowego AntyWirusa przy sobie. Ja raz tak się wkopałem, 30tyś wirusów :frowning: Najnowsza wersja MalwareBytesa oferuje 30 dniowe przetestowanie płatnej wersji więc musiałeś coś nie tak kliknąć, ale powinno wyskoczyć jak mi, że okres się skończył, i z boku taki guzik "Aktywuj darmową wersje"....


(Danielek17kot) #15

mam nadzieję że o to chodziło http://wklej.to/C2OIj


(Spandau) #16

Pobierz The Avenger zaznacz poniższy tekst

kopiujesz - klikasz na Paste Script from Clipboard - Execute - Potwierdzasz i zgadzasz się na restart klikając OK.

Po wykonaniu skasuj z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklej raport na forum C:\avenger.txt

Instrukcja obsługi programu http://cybertrash.pl/images/tata/Avenger/Avenger.html

Po tym pobierz OTL.com Jak się uda wykonaj skan i podaj nowy log OTL na forum


(Danielek17kot) #17

http://wklej.to/wT9Q6 to jest ten "avenger.txt" i ten folder backup.zip skasowałem. sprawdzi pan najpierw to i powie czy ten otl jest konieczny


(Spandau) #18

OTL jest niezbędny jeśli chcesz się pozbyć infekcji jeśli się nie uruchomi pokaż nowy raport RSIT bo nie wszystko usuwane było Jak usuniemy to co powinno być usunięte OTL powinien się uruchomić Możesz spróbować tak najpierw to

Pobierz The Avenger zaznacz poniższy tekst

kopiujesz - klikasz na Paste Script from Clipboard - Execute - Potwierdzasz i zgadzasz się na restart klikając OK.

Po wykonaniu skasuj z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklej raport na forum C:\avenger.txt

Instrukcja obsługi programu http://cybertrash.pl/images/tata/Avenger/Avenger.html

Po tym pobierz OTL.com Jak się uda wykonaj skan i podaj nowy log OTL na forum


(Danielek17kot) #19

http://wklej.to/Zb8M3 log z avenger'a. włączam już zaraz skan otl.com. tylko nie wiem czy mam długo czekać. bo jak mi się po 1,5h nie pokaże raport to czekać dalej?


(Spandau) #20

Powinno być dużo szybciej