Portal informacyjny w firmie

Witam,

dostałem zadanie w firmie, na stworzenie centrum raportowania oraz centrum procedur i instrukcji. Na początku pomysł był taki, aby umieścić wszystkie raporty, procedury i instrukcje na dysku sieciowym. Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej byłoby wykorzystać do tego joomla lub wordpress? Waszym zdaniem, co byłoby lepsze? Zaznaczam, że nie znam się na html’u. Mam dwie płyty z kursem joomli i wordpressa, gdzie jest wszystko ładnie opisane. Czy dam radę zrobić to samemu? Interesuje mnie to, więc z czasem będę wgłębiał się w język html. Chciałbym jednak teraz wybrać już lepsze rozwiązanie, niż później je zmieniać. Tak się zastanawiam, że na tej stronie, mógłbym dorzucać aktualności o firmie oraz przydatne informacje, jak wyszukiwarka tel itp. Jest to możliwe do zrobienia?

Wszystko jest możliwe, tyle, że najpierw trzeba znać podstawy.

HTML nie wystarczy, potrzebna wiedza z programowania w PHP z obsługą MySQL. Przyda się do modyfikowania Frameworka do własnych potrzeb.

Joomla bardziej się przydaje do rozbudowanych artykułów, natomiast Wordpress do zastosowań blogowych, więc nad nim bym się zastanawiał.

Skoro nie znam języka, nie zabierać się w ogóle za to?

Witam.

Takie pytanie: jakiś serwer MS w firmie macie? Może wtedy warto rozpatrzyć instalację Sharepoint`a?

Zacząć można zawsze, też na początku takie pytania sobie zadawałem. Ale żeby zrobić dobry serwis potrzeba po prostu znać HTML+CSS (perfect), PHP(moim zdaniem podstawy) oraz jak kolega wspomniał wyżej MySQL.

Co do tego sieciowego serwera, najlepiej sprawdzają stacjonarne, miałem kiedyś stronę na sieciowym i to nie zdawało egzaminu.

Podsumowując, nic dobrego nie zdziałasz bez wiedzy HTML :wink:

Dzięki za pomoc. Chyba jednak nie będę się w to pchał. Może kiedyś…