Portal powinien zmienić nazwę na dobrapolityka.pl

Dno i żenada.

3 polubienia

Powinien na PLOTA.pl
Społeczeństwo Szwejków musi mieć absurdalne tema poema o skundlonej polityce i rasowości tego, co lewatywa jego, choćby wyglądał na mopa.
Nie jest - za co pokarało, tylko za ile i kto przerabia RODO-wód DP.
Ja na portalu nie widzę dziennikarstwa. Są jakieś notki, plotki…
We wrześni* nie zaglądałem, nie czytałem - coś tam czytałem na ghacks - i tak smarkazm dopadł mnie na forum, bo mi ból nie dal pospać.
Dzięki roobal - nie ma za co. Już trzy tygodnie śruby w kości udowej, ale DP WP są gorsze do wytrzymania…

1 polubienie

Forum też upada, kiedyś niezliczone ilości tematów dziennie, a dziś cząstka.

1 polubienie

Małostkowa frustracja w środku nocy, przy pustym kieliszku?
Może jednak trzeba unikać w sieci takich miejsc szkodliwych dla psychiki, może warto przestrzeń nocną wypełnić czymś bardziej konstruktywnym, w tych trudnych czasach może warto rozważyć konsultację z lekarzem lub farmaceutą, człowieku ty się ratuj!

Noc nadaje się do wielu czynności, ale nie do miejsc szkodliwych dla psychiki, czyli barów, cmentarzy, czy portali do innych rzeczywistości. Polityka akurat nie należy do poukładanych elementów tego świata…
Chociaż… i Lucifer miał swojego terapeutę…

Czy ja wiem, @roobal tylko głośno stwierdził to o czym już wszyscy dawno wiedzą.
Większość starej gwardii o ile jeszcze tu wpada to w sumie raczej z sentymentu niż contentu dostępnego na portalu.

3 polubienia

IT to nie wędkarstwo (zbędne, marginalne hobby). To dziedzina wpływająca na organizację życia, silnie związana z etyką i polityką. Niezwykle naiwnym i krótkowzrocznym jest pogląd, że niczym w latach sześćdziesiątych, da się ją z powrotem upchnąć do pokątnych dyskusji fachowców.

1 polubienie

oj tam, oj tam.
Zauważ że ludzie lubią tematy polityczne, erotyczne i kulinarne, nawet w małym stopniu powiązane z technologią. DP to nie jest to samo miejsce co onegdaj, ale wciąż oferuje od czasu do czasu jakieś sensowne artykuły. Są oczywiście reklamy i wpisy które z żalem są wrzucane na główną ścianę portalu, ale takie są dyrektywy zarządu i nic z tym nie zmienisz.

Całe szczęście że scena blogowa ma się czym pochwalić w kontekście publicystyki technologicznej i wciąż nieźle ocierającej się o oprogramowanie i sprzęt - a to należy chwalić. Szkoda że blog nie jest już tak rozwojowy jak wciąż nas zapewniała redakcja, ale widocznie są też inne priorytety.

W/w forumowicze wspominają że z DP robi się kolejny pudelek, główna WP czy “plota.pl” gdzie zaczynają lądować artykuliki za które w poprzedniej redakcji poleciałby ban … owszem, mi też się ten stan nie podoba, gdyż w oczach poważnej grupy odbiorców DP utracił status poważnego portalu informacyjnego.

Blogi Boże Blogi na głównej blogów, to jeszcze wartość, którą można czytać w większości i w mniejszości - to już perełki!!!
Dobre Blogi - tak!
Dobreprogramy jako serwis - nie!!! To spamowisko!

Wiedziałem, że klakier się pojawi. To, że Ty spedzasz noce przy kieliszku, Twoja sprawa. Nie piję wódki dla Twojej wiadomości, brzydzi mnie. Dla ciebie zaś mam tylko jedno słowo - wypierdalaj!!

Chyba nie rozumiesz, to portal o tematyce IT czy polityce? Gdy będę chciał poczytać o polityce, znajdę portal o takiej tematyce.

Tylko nie możemy przeskakiwać ze skrajności w skrajność. Z jednej strony jedni chcieliby, żeby DP pisało tylko o dobrychprogramach. Z drugiej mamy bezsensowną, napisaną na kolanie notatkę o tym, że zaproponowano Jarosława Gowina na ministra. Okej, ma mieć coś tam z “technologią”.

Tylko czy naprawdę jeden tweet rzucony przez Kancelarię Premiera zasługuje na aż taką uwagę? Nie lepiej poczekać, posłuchać co sam zainteresowany ma do powiedzenia, jaki ma pomysł, plany, cokolwiek? Jaki jest sens pisania dla pisania? Bo się gównoburza rozpęta?

Tak samo potwarzanie tej samej treści 10 razy. Kraśnik przykładem. O ile ten zbiorczy artykuł jest nawet okej, bo dostarcza dużo opinii z różnych źródeł (wait, to nie powinny być fakty? a nie, czekaj, to 2020 rok). Jednak po trzech godzinach walnięto drugi artykuł, tak dla pewności. Jakby ludzie nie przeczytali w tytule poprzedniego, że Kraśnik jednak wycofał się z “anty-5G”.

I można w zasadzie wymieniać, co gdzie i kiedy nie gra czytając tutejsze treści. Jednak osobiście czuję, jakby spora część kadry zwyczajnie nie wiedziała za bardzo, o czym ma konkretnie pisać, więc po prostu na prędce podgania tematy, które są popularne. Nie ma to zbytnio ładu, składu, ale jest.

Więc o ile niektórzy mają syndrom “DLACZEGO MI NIE PISZO O NOWEJ WERSJI HEIDISQL REEEEEE” to po prostu DP zajmuje się tematami, którymi zajmują się wszyscy inni. Przez co przestają być wyjątkowi na rynku i stają się szarą masą, której w sieci jest już o dwa portale (tfu, blogi technologiczne) za dużo.

Dunno, róbmy to, co uważamy za słuszne. Historia nas oceni. Czy coś.

I następny screen bez Lillie na tapecie to się jednak obrażę. Capiche?

4 polubienia

@smbody Lepiej bym tego nie ujął.

Nie ma tematów “tylko o polityce”. Polityka istnieje w szerszym kontekście. Nie ma na DP artykułów o wojnie w Nagornym Karabachu na przykład.

Natomiast argument @smbody przyjmuję, acz sprowadza się on do krytyki zjawiska na które trudno mieć wpływ. Formuła tygodnikowa się już nie sprzedaje, a jeżeli oczekuje się wyższych obrotów, treści musza być tworzone strumieniowo. To trend sprzed pięciu lat, do nas przyszedł z opóźnieniem.

Wertykalizacja oznacza marginalizację, co trudniej spieniężyć. Z kolei model subskrypcyjny w kraju spod herbu cebuli też nie działa. Tacy są po prostu odbiorcy. Hate the game, don’t hate the player.

Nie da się udawać, że polityka to oddzielne, samozawarte zagadnienie, podobnie jak nie da się “wynienawidzieć roku 2008”, wraz z jego realiami, z powrotem do kalendarza.

Finalnie, o treściach decydują odbiorcy. To szczególnie istotne w przypadku tych, którzy np przez pięć lat z rzęczy cięgiem krytykują każdy artykuł, nabijając mu wejścia na podstawie których zapada decyzja o tym, czy temat się sprzedaje :smiley:

Ja nie twierdzę, że jest super. Zresztą nie ma znaczenia, co twierdzę. Wiem po prostu co jest osiągalne, a co nie.

Czyli nic nie działa, a użytkownicy z “kraju cebuli” (jak to ładnie określiłeś) przeniosą się do mediów anglojęzycznych które są w stanie dostarczyć treści tematyczne wyższej jakości.

Generalnie spadek zainteresowania treściami na głównej widać dość wyraźnie po liczbie komentarzy pod artykułami (newsami?) na głównej. Jak od czasu do czasu wrzucicie gównoburzę to się pudle budzą, a później znów letarg.

2 polubienia

Rozumiałbym artykuły o tematyce ogólnej, nawet nie związanej z IT, gdyby to chociaż było przeplatane od czasu do czasu z artykulami czysto technicznymiz IT. Gdybybto były chociaż ciekawe tematy, np. KŚ pisze o astronomii, pomimo że to nie tematyka związana z IT, przyanjmniej nie bezpośrednio, to artykuły są przynajmniej ciekawe. Gdyby chociaż tu były ciekawe artykuły, pewnie nie było narzekania. Problem, którego najwyraźniej nie widzicie to niski poziom artykułów. Rozumiem, że hajs trzeba zarabiać, ale liczy się też jakość. U was też jakosci brakuje. Portal wyrobił sobie przez wiele lat markę, zmarnowaliście te lata pracy. Takie jest moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać.

Kwestia jakości to inne zagadnienie niż kwestia tematyki :slight_smile:
Aczkolwiek mogę odpowiadać tylko za swoją ^^

Tylko wiesz, jesteś jednym z całego zespołu. Trochę mało :wink:

https://www.dobreprogramy.pl/OPortalu.html#redakcja

Hm… :wink:

Jak ci można pomóc, czego oczekujesz, chcesz o tym popisać?