Portal społecznościowy - pomocy/porady

Witam,

Kilka miesiecy temu zainteresowalem sie programowaniem/tworzeniem stron www. Powodem byl pomysl na serwis spolecznosciowy.

Abstrahujac od tego czy warto robic taki portal prosze o Wasza pomoc / opinie w ponizszych kwestiach.

  1. Dopiero sie ucze programowania i zdaje sobie sprawe, ze stworzenie od podstaw w miare porzadnego serwisu zajmie mi duzo czasu. Jestem jednak bardzo zdeterminowany i moge ten czas poswiecic, ale boje sie, ze zbyt dlugo to potrwa. Czy jest sens bawic sie w to samemu? A moze warto kupic licencje gotowych rozwiazan / komponentow , z ktorych mozna stworzyc klasyczny serwis spolecznosciowy, odpowiednio go modyfikujac wg. potrzeb?

  2. Majac na uwadze powyzsze probowalem znalezc odpowiednie osoby (programistow), ktorzy chcieliby przystapic do projektu na zasadzie wspolnika. Jednak kilka osob z ktorymi rozmawialem nie bylo przekonanych - powod: nie moglem podac zbyt wielu szczegolow pomyslu, zeby go nie podkradli. Czy warto szukac dalej? Gdzie moge znalezc zaufane osoby, ktore nie ukradna pomyslu?

  3. Powyzsze dwa rozwiazania nie wymagalyby duzych nakladow finansowych, ale rozwazalem tez zwrocenie sie do profesjonalnej firmy, ktora taki serwis stworzy, ale obawiam sie, ze koszty beda zbyt duze na poczatku, a do tego ominie mnie nauka tworzenia takiego portalu, a ja naprawde chce poznac te tajniki.

Poradzcie mi co mam zrobic z powyzszym. Wasze opinie beda bardzo dla mnie cenne, za ktore z gory dziekuje.

pozdrawiam

Dodane 12.03.2009 (Cz) 13:21

PS. jesli ten post powinien znalezc sie gdzie indziej - dajcie znac gdzie najlepiej go przeniesc.

jeśli to jest rzeczywiście dobry pomysł - to warto trochę zainwestowac na początku - pieniądze szybko się zwrócą i zaczną procentować, ale jeśli okaże się klapą to utopisz sporą kasę.

przykładowo nasza-klasa - była tylko projektem http://pl.wikipedia.org/wiki/Nasza-klasa.pl z której wyrosła spora firma

skrzek ,

dzieki za odpowiedz!

Gdybym wiedzial na 100%, ze pomysl sie przyjmie, to nie wahalbym sie zainwestowac.

Wg mnie pomysl wypali, ale badan zadnych nie robilem i dlatego wolalbym zaczac tak jak wspomniana NK, tzn. bez duzych nakladow finansowych. Ewentualnie po starcie projektu, widzac zainteresowanie jestem gotow sporo wylozyc.

Pytanie tylko jaka droga pojsc? :wink:

pozdrawiam

Dodane 15.03.2009 (N) 17:01

ma ktos jeszcze jakies sugestie?

pozdrawiam

Jak chcesz zbudować coś jak nasza-klasa i nie masz zbyt dużych umiejętności programistycznych to zawsze możesz skorzystać z gotowej platformy do tworzenia portali społecznościowych. Użytkownikami i wszystkim innym będziesz zarządzał z panelu administracyjnego jak w CMSach typu Joomla! itp.

Jak masz już uruchomić portal na komercyjnym rozwiązaniu to sprawdź demo SocialEngine, elegancko po polsku i łatwo się modyfikuje, mam dwa portale na tym postawione jak chcesz zobaczyć ten skrypt w akcji to pisz na PM

Ad. 1 Sens zawsze jest, bynajmniej, by potem konserwować i wprowadzać innowacje.

Ad. 2 Do skryptu napisania nie jest potrzebna znajomość tematyki serwisu w pewnym sensie. Przykładowo dp - layout mógłby mieć pieska i kotka, a pojawiałby się informację o zwierzętach. Silnik byłby ten sam.

Stworzyć serwis to nie problem (nauka) ale go utrzymać, reklama (kreatywność), odpowiednio zabezpieczyć, wykrzesać z niego największą stabilność i szybkość działania, elastyczność to nieco inna sprawa (doświadczenie).

Mówiąc ogólnie nawet najgłupsze pomysły w internecie mogą stać się hitem (np. http://www.milliondollarhomepage.com/ - nie wiem czy to jest oryginał) więc zawsze warto próbować.

Co do cms’a to lepiej samemu coś napisać i w miarę potrzeb rozbudowywać.

Była tylko projektem ?

Tak pewnie jakiś 15latek na kartce namalował sobie layout z projektem a potem za 3dni wprowadził w życie a po tygodniu to przypadkowo milion użytkowników odwiedziło strone… :x

1, Gdybym ja wiedział że wygram w totolotka na 100% to bym pobiegł kupić kupon

2, Wiesz ilu jest takich jak ty?

3, Bez dużych nakładów ? to znaczy jaki nakład finansowy masz?.

4, Mamy Ci tutorial napisać pt “jak zostać milionerem?” ?

Tak joomla to złoty pomysł, z pewnością ten darmowy przeładowany śmieciami skrypt podoła temu…zresztą jak cała reszta darmowych skryptów do wszystkiego, a jak wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest i do niczego.

Co Ty za bzdury gadasz… :x

1, chyba stworzyć system z gotowca…

2, zgadzam się.

3, mogą ale nie muszą, i mało pradopodobne że się staną, równie dobrze można uprawiać hazard…

Polecam Ci też ten temat: viewtopic.php?f=18&t=329948

Ostatnio każdy marzy o własnej naszej-klasie :lol: :lol: :lol:

widzisz… problem jest taki, że nikt ci nie uwierzy że to jest super pomysł… tak było z każdym z łym i tak samo z każdym super pomyslem…

każdy z tych co się wypowiedzieli, łącnzie ze mną też mysłi bądź już robi swój pomysł internetowy…

cjhyba wynika to trochę z zazdrości…

ale bez zaufanych programistów ciężko będzie ci coś zrobic - ale to jest tylko pierwszy krok, bo póxniej bez mądrej głowy z zarządzania i bez kreatywnego czlowieka od promocji i reklamy, z twojego pomysłu nic nie wyjdzie

przytaczacie naszą klasę… to był 4 serwis tego typu w polsce… ale czemu wczesniejsze się nie przyjeły? troche pecha, troche szczęscia… ale także różnica w zainwestowanej kasie i zarządzaniu ludzi - pomysłowaości w rozprzestrzenianiu popularności

zastanów się dobrze… możesz przeprowadzić rozmowę wstepna z programistami - nic nie ujawniając… a potem jak się zdecydujesz podpiszcie umowę o poufności informacji i restrykcjach z wyjawienia taje,mnicy - no merci - business is business

pozdr