Portal/Vortal - czym sie różni i co potrzeba by go założyć?

Witajcie. Otóż czym rożni się Vortal od Portalu? Nasętpne pytania dotyczą zagadnienia uruchomienia takiego portalu. Pytam czysto teoretycznie, gdyż mnie to po prostu ciekawi. Co trzeba mieć, posiadać, by założyć coś właśnie tak dużego jak DP? Oczywiście oprócz serwera i domeny. Byłbym wdzięczny jakby ktoś napisał, bo zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu.

#-o

http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal_internetowy

Trzeba mieć głowę na karku, sporo czasu i umiejętności, “parę” zaangażowanych osób w zespole (programiści, graficy, redaktorzy), trochę $ na infrastrukturę >>serwer(y) i łącze/a<<, nie wspominając o pensyjkach - chyba, że znajdziesz chętnych do roboty za przysłowiowe “Bóg zapłać”

No nie wpadłem na pomysł, by tam poszukać :slight_smile: A teraz takie pytanie czysto techniczne, jak wygląda sprawa z obrazkami, obrazami w newsach danych firm? Czy do tego tez potrzebna była zgoda aż tylu firm ?

Większość grafik to pewnie obrazki na wolnej licencji jakich pełno w necie np. wikimedia , reszta to może za zgodą niektórych firm (ale myślę że raczej nie ma z tym problemu bo w końcu to dobra reklama :D) Kto by używał Internet Explorera gdyby nie to że na naszym vortalu o tym piszą :DDDDD (żart nie chce się kłócić). Ale co do szczegółów to jakiś admin pewnie Ci odpowie

Jeżeli materiał posiada zgodę na jego dalszą redystrybucję i wykorzystanie (do celów komercyjnych), to nie ma problemu.

Jeżeli nie, to nie …i wtedy:

-musisz szukać kontaktu i pytać czy i na jakich zasadach możesz wykorzystać

-szukasz darmowego odpowiednika który możesz wykorzystać

-robisz sam foto albo zlecasz komuś

-kupujesz na stocku

To w jaki sposób na tylu serwisach jest umieszczane logo producenta np. w postaci a’la kategorii newsa, artykułu?